Powiat Ostrowski: 200 lat dla Weroniki Kuczyńskiej

  • 10.01.2018, 14:02
  • Patrycja Pera
Powiat Ostrowski: 200 lat dla Weroniki Kuczyńskiej
6 stycznia br. Weronika Kuczyńska z Grudzielca obchodziła swoje 100 urodziny. Cała jej rodzina uroczyście świętowała to wyjątkowe wydarzenie.

W imieniu władz samorządowych na ręce jubilatki życzenia przekazał burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie Katarzyna Spiżak. Burmistrz wręczył również list gratulacyjny podpisany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowany do jubilatki.
- Osiągnęła pani wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Sto lat życia to cały wiek w naszej polskiej jakże trudnej historii. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. W imieniu całej społeczności lokalnej Gminy i Miasta Raszków pragniemy życzyć pani dużo zdrowia i radości w gronie najbliższych osób - mówił Jacek Bartczak.   

Weronika Kuczyńska urodziła się 6 stycznia 1918 roku. Wspólnie z mężem Czesławem prowadziła gospodarstwo rolne. Ma jednego syna Krzysztofa, który z żoną Danutą wychował: syna Przemysława i córkę Joannę. Pani Weronika ma już także 4 prawnuczków: Huberta, Laurę, Jerzego i Jeremiego.
- Zawsze aktynie włączałam się w życie sołectwa. Do dziś interesuje mnie wszystko, co dotyczy naszej gminy - mówiła podczas uroczystości Weronika Kuczyńska.
Warto tu nadmienić, że była założycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Grudzielcu. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, otwarta na drugiego człowieka. Zasłużyła sobie na szacunek i uznanie wielu osób. Podczas przyjęcia rodzinnego nie obyło się bez okazałego tortu i toastu z życzeniami 200 lat dla jubilatki!

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe