Ostrów: Kolejny rok ostrowskiej Teleopieki

  • 10.01.2018, 08:30 (aktualizacja 11.01.2018, 10:15)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolejny rok ostrowskiej Teleopieki
Dzienny Dom ,,Senior+” zaprasza mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do skorzystania z usługi Teleopieki. Mogą z niego korzystać mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60. rok życia, są samotni i wymagają dodatkowego monitoringu sytuacji zdrowotnej. To możliwość wezwania natychmiastowej pomocy przy użyciu bransoletki bezprzewodowej lub telefonu posiadających przycisk SOS. Usługa obejmie 60 osób.

W 2016 roku wdrożono w Ostrowie system Teleopieki. Jest to bezpłatna telefoniczna usługa opieki domowej, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych.
- System polega na możliwości wezwania natychmiastowej pomocy w nagłym wypadku przy użyciu telefonu lub bransoletki bezprzewodowej posiadającej przycisk SOS. Urządzenie łączy się z centrum telemedycznym, które uruchamia stosowną procedurę alarmową, co umożliwia uzyskanie właściwej pomocy – tłumaczy Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta.

W ubiegłym roku zwiększono ilość osób, które z niego korzystały do 60. Etap ten zakończony został wraz z końcem roku. W 2018 rusza kolejna edycja funkcjonowania systemu. Odpowiedzialny za jego prowadzenie jest Dzienny Dom „Senior+”, który poszukuje nowych użytkowników usługi.
- Z usługi teleopieki mogą skorzystać osoby, które mieszkają na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, ukończyły 60. rok życia, są samotne i ze względu na stan zdrowia wymagają dodatkowego monitoringu sytuacji zdrowotnej – wymienia Ewa Matecka.
Program będzie realizowany bezpłatnie od 15.01.2018  do 31.12.2018 roku.

Od stycznia do grudnia 2017 roku miały miejsce trzy zdarzenia wezwania pomocy przez seniora. Zgodnie z procedurą powiadomiona została rodzina seniora oraz miała miejsce interwencja służb medycznych.

Chętni do skorzystania z usługi mogą się zgłaszać do Dziennego Domu ,,Senior+" przy ul. Limanowskiego 17 (tel. 62 720 48 26).

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe