×

Powiat Kaliski: Szkoły zagrają dla WOŚP!

  • 9.01.2018, 09:38
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Szkoły zagrają dla WOŚP! M. Wolarz
Po raz dwunasty w dniach 9 – 11 stycznia 2018 r. w 43 szkołach miasta Kalisza i powiatu kaliskiego w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych uczniowie „zagrają” dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 147 wolontariuszy będzie uczestniczyło w kweście poprzedzającej XXVI Finał.

Impreza Zamknięta odbędzie się też w Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku. Tradycyjnie  w siedzibie Starosty Kaliskiego mieści się Sztab 1862, po raz kolejny koordynujący zamknięte kwesty. Kaliski sztab odwiedził siedzibę Fundacji i przywiózł dla wolontariuszy identyfikatory, puszki, plakaty i oczywiście serduszka. Obsługę bankową zbiórek zapewniają Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej – placówki Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej i Banku Spółdzielczego w Pleszewie.

Również tradycyjnie w dniu 26 Finału 14 stycznia o godzinie 9-tej spod Starostwa do Warszawy wystartuje 18 Wielkoorkiestrowa Sztafeta  Cyklistów. Podczas telewizyjnego przekazu, na Placu Defilad cykliści „na żywo” zademonstrują symboliczny czek z uwidocznioną kwotą zebraną podczas tegorocznych  Kaliskich Imprez Zamkniętych i przekażą Owsiakowi pozdrowienia od kaliskich wolontariuszy. Cykliści przekażą również specjalne prezenty przekazane przez sponsorów, m.in. przez spółkę Colian, która rokrocznie wspiera kaliski sztab.

Warto tu nadmienić, że pierwsze w Polsce kwesty poprzedzające fundacyjny Finał miały miejsce w naszych szkołach. Do tej pory w czasie jedenastu kwest  uczniowie ze szkół miasta Kalisza i  powiatu  kaliskiego  zasilili  konto  Fundacji  WOŚP  kwotą 182 154 zł .05gr.  W tej kwocie  rekordowe wpłaty szkół : w Kaliszu - Szkoła Podstawowa nr 17 – 6 206, 01 zł,    w powiecie kaliskim – Szkoła Podstawowa w Goliszewie – 17 379, 04 zł. Info: B. Krakus

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe