×

Powiat Kaliski: Rekordowy budżet

  • 8.01.2018, 14:41
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Rekordowy budżet W.Przybylska
Przyjęto jednogłośnie budżet powiatu kaliskiego na rok 2018. To 80 milionów złotych dochodów i ponad 91 milionów złotych wydatków. W tym roku jest również rekordowa kwota, bo 50 milionów złotych, która zostanie przeznaczona na inwestycje.

- To kolejny budżet powiatu kaliskiego, który został przyjęty jednogłośnie -mówił przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Mieczysław Łuczak. - Moim celem na tę kadencję jest to, żeby Rada Powiatu mówiła jednym głosem i bardzo się cieszę, że głosowania nad budżetem w tej kadencji wypadają "koncertowo". Mamy dużo powodów do radości, bo tegoroczny budżet jest rekordowy jeśli chodzi o liczby. W porównaniu do roku 2015 poziom dochodów zwiększył się aż o 92 procent. Wzrosły również zdecydowanie dochody ze środków europejskich.
W tym roku ponad 4 miliony złotych zostanie przeznaczone na projekt dotyczący zabezpieczenia budynku Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku i adaptacje jego zachodniego skrzydła na cele kulturalne. W Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka dojdzie do przebudowy budynku szkolnego na pracownie praktycznej nauki zawodu oraz dobudowane zostanie zaplecze socjalne i kotłownia, placówka wzbogaci się także o szklarnię dydaktyczną i plac manewrowy do nauki jazdy. 
Warto wspomnieć, że przedsięwzięcia dofinansowane będą w dużej mierze ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W tym roku zostanie również zrealizowany projekt  "Aglomeracja Kalisko-Ostrowska przyjazna rowerzystom. Budowa ścieżek rowerowych", na który przeznaczono prawie 12 milionów złotych i zostanie wykonany  wspólnie z powiatem pleszewskim, Miastem Kalisz, gminą Blizanów i gminą Opatówek. Oprócz tego zaplanowano modernizację obiektów użytecznośći publiczne znajdujące się na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Powiat Kaliski razem z gminami: Brzeziny, Godziesze Wielkie, Lisków, Opatówek i Szczytniki zrealizują projekt, który obejmuje termomodernizację 17 obiektów użyteczności publicznej.
W tym roku mają zostać zrealizowane inwestycje drogowe, które dotyczą przebudowę drogi powiatowej nr 4630 P w miejscowościach Żydów, Borek, Chełmce i Porwity, drogi powiatowej nr 4627 P w Wolicy, a także przebudowę drogi powiatowej nr 4595 P Morawin – Szadek. 
 

Patrycja Pera
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe