Kalisz: Janusz Matuszewski członkiem Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

  • 08.01.2018, 10:13
  • Patrycja Pera
Kalisz: Janusz Matuszewski członkiem Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych ZSP nr 2 w Kaliszu
Janusz Matuszewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, wszedł w skład Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych. Akty powołania wręczyła w ostatni czwartek minister Anna Zalewska.

Członkami rady są dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe (techników i branżowych szkół I stopnia). Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych będzie wspierać Ministra Edukacji Narodowej i kuratorów oświaty w zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce.

Członkowie rady będą proponować zmiany w kształceniu zawodowym, m.in. tworzeniu rozwiązań organizacyjno-prawnych. Wezmą także także udział w prowadzeniu wstępnych konsultacji nowych rozwiązań w środowisku dyrektorów szkół i współpracujących z nimi pracodawców. Jednym z zadań rady będzie aktywny udział jej członków w działaniach promujących szkolnictwo zawodowe, w szczególności w środowisku pracodawców.

W skład rady weszło 42 dyrektorów szkół zawodowych z całej Polski. Akty powołania wręczyła w ostatni czwartek minister Anna Zalewska. Oprac. Tomasz Staszczyk.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe