Kalisz: Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kalisza

  • 08.01.2018, 10:00
  • Patrycja Pera
Kalisz: Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kalisza UM Kalisz
Kolorowy, rozśpiewany orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami miasta. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i świątecznego programu artystycznego, który można było obejrzeć przy kaliskiej bazylice.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele Św. Rodziny, gdzie odbyła się msza odprawiona przez biskupa pomocniczego, Łukasza Buzuna. Tam też można było zaopatrzyć się w koronę i śpiewnik. Po mszy orszak przeszedł ulicami miasta pod kaliską bazylikę. Tam, na specjalnie przygotowanej scenie świąteczny program przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu oraz zespół Schola Lenartowicka & Sound of Heaven. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kaliszanom, którzy stworzyli ten niezwykły, świąteczny orszak - mówi prezydent Grzegorz Sapiński, który wcielił się dziś w postać jednego z monarchów. - Wyrazy wdzięczności należą się także wszystkim, którzy przyczynili sią do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Kłaniam się młodym wykonawcom, którzy przygotowali program artystyczny.

Obchody objęli patronatem biskup Edward Janiak oraz prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. Organizatorami orszaku są m.in. Miasto Kalisz, Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu, Klasztor OO. Jezuitów w Kaliszu, Fundacja Polska Jutra oraz Moose Productions. Tomasz Staszczyk

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe