Powiat Ostrowski: Unijne dofinansowanie na dokształcanie

  • 05.01.2018, 09:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Unijne dofinansowanie na dokształcanie
W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisana została umowa na dofinansowanie ze środków unijnych programu wspierania szkolnictwa zawodowego. Za ponad 3 mln zł powiat ostrowski sfinansuje różnorodne formy dokształcania umiejętności uczniów.

„Kompleksowy Program Rozwoju Kształcenia Zawodowego Młodzieży w Powiecie Ostrowskim’’, na dofinansowanie którego umowę podpisano 3 stycznia 2018 r. w Poznaniu, jest projektem komplementarnym związanym z rozbudowywanym Centrum Kształcenia Praktycznego.
- To kolejna dobra informacja dla szkół technicznych. Otrzymaliśmy już dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na część tzw. twardą, inwestycyjną. Zależy nam jednak nie tylko na wybudowaniu obiektu, wyposażeniu, ale by było to tętniące życiem miejsce także po zakończeniu godzin lekcyjnych. To będzie oznaczać efektywne wykorzystanie Centrum, dlatego tak ważna jest realizacja projektu miękkiego – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Całkowita wartość projektu wynosi 3.125.172 zł, a kwota dofinansowania 2.812.654 zł. Przedmiotem projektu jest realizacja programu wspierającego kształcenie zawodowe w powiecie ostrowskim, którego wprowadzenie przyczyni się do podniesienia wiedzy  kompetencji przez 621 uczniów oraz 30 nauczycieli do końca roku 2019.
- Zadania projektowe podzielone są na jednostki (6 szkół biorących udział w projekcie tj.: ZST-E CKU, ZST, ZSB-E, ZSU, ZSE, ZSP CKU)  i skupiać się będą na wsparciu uczestników projektu poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych w formie szkoleń i kursów służących podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczniów, staży zawodowych u pracodawców/ przedsiębiorców, doskonalenia kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, a także na wsparciu szkół prowadzących kształcenie zawodowe w zakresie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia tej edukacji – powiedział Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie.

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę lepszego dostosowania systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwiania przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianiu systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości. Zwiększa dostępność do dobrej jakości edukacji, daje szansę uczenia się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To projekt, który zdecydowanie służy podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodów oczekiwanych na rynku pracy.

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego umowę podpisał Wicemarszałek Województwa Wojciech Jankowiak. Władze powiatu reprezentowali starosta Paweł Rajski, wicestarosta Roman Pacholczyk oraz skarbnik powiatu Donata Kupczyk.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe