Ostrów: Oj się będzie działo!

  • 04.01.2018, 10:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Oj się będzie działo!
Już 14 stycznia w całej Polsce, jak i w wielu miejscach na świecie, po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ostrowski sztab, z siedzibą w OCK, po raz kolejny przygotował mnóstwo atrakcji! WOŚP w naszym mieście zagra nie tylko w Ostrowskim Centrum Kultury, ale także w wielu innych miejscach.

Ostrów jak zawsze rozpoczyna ,,letnią zadymę'' w środku zimy już w sobotę, 13 stycznia. Tego dnia odbędzie się siódma edycja Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej "OLPNA dla WOŚP". Turniej rozegrany zostanie w Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Bema 30). W sobotę odbędą się rozgrywki grupowe w godzinach od 9.00 do ok. 21.00, a w niedzielę między godziną 9.00 a 18.00 rozgrywane będą finały. W przerwach między meczami będzie można licytować cenne przedmioty. W turnieju zagra rekordowa liczba zespołów, bo aż 38!

Również w sobotę odbędzie się Alternatywnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Piwiarni u Bossmana (ul. Odolanowska 1). Od godziny 19.00 grać będą tam rockowe zespoły. Dochód z wejściówek i licytacji w całości przeznaczony zostanie na rzecz WOŚP.

Finałowa niedziela rozpocznie się o godzinie 8.00 w ostrowskim szpitalu, a dokładniej w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (ul. Limanowskiego 20-22), gdzie do godziny 13.00 odbywać się będzie rejestracja krwiodawców do akcji "Wielka Kropla Krwi". Kolejną sportową atrakcją będzie Otwarty Turniej Badmintona w grach podwójnych organizowany przez OTB Lotka wraz ze Szkołą Podstawową nr 2. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10.00 i trwać będą do około 15.00. Turniej odbędzie się w SP 2 przy ul. Wrocławskiej 51 (dawne Gimnazjum nr 1).

W międzyczasie, bo o godzinie 12.00, na Piaskach wystartuje 6-kilometrowy bieg "Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie". Również na Piaskach morsy i foczki z Ostrowskiego Klubu Morsów zaprezentują to, co robią najlepiej, czyli kąpiel w lodowatej wodzie. Będzie można oglądać także pokazy pojazdów i sprzętu strażaków.

O godzinie 14.00 na Małej Scenie w OCK czekać będą atrakcje dla najmłodszych - malowanie twarzy, plecenie bransoletek i warkoczyków czy kącik plastyczny. Będzie można także napić się kawy, zakupić coś w sklepiku "Dar serca", przyjrzeć się pozoracji medycznej w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej, a także zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. O tej samej godzinie, 14.00, ruszy program artystyczny na Dużej Scenie (szczegółowy program poniżej). Po pokazie fireshow na Małej Scenie odbędą się koncerty. W tym roku zagrają dla nas dwa zespoły: Kaphryzmath oraz Titanium.

Natomiast o godzinie 17.00 w Starej Przepompowni (ul. Raszkowska 78) odbędzie się Zumba fitness & Salsa dla WOŚP. Pieniądze zebrane do puszek przy wejściu do klubu powiększą kwotę, jaką przekażemy Fundacji WOŚP. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy będzie można wesprzeć także w barze Klinika (Raszkowska 1), gdzie w sobotę i niedzielę znajdować się będzie orkiestrowa puszka.


Niedzielny program artystyczny na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury:
14.00 - uroczyste otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 
14.05-15.05 - Program artystyczny MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY 
15.15-15.30 - program taneczny DANCE ACADEMY 
15.50-16.45 - koncert w wykonaniu Studia Wokalnego OSTROWSKIEGO CENTRUM KULTURY 
17.00-17.20 - program taneczny LILLA HOUSE 
17.30-18.15 - program wokalny i taneczny ART SCHOOL + Studio Tańca SYSTEM
18.20-18.50 - Pokaz Ratownictwa Medycznego 
19.00-19.20 - program taneczny TRUE SCHOOL
19.25-19.55 - GŁÓWNA LICYTACJA
20.00 - Światełko do nieba Teatr Ognia HANA HI

Julita Borek

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe