Powiat Ostrowski: Pierwsze narodziny w nowym roku

  • 03.01.2018, 13:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pierwsze narodziny w nowym roku
1 styczeń to dla wszystkich nas pierwszy dzień nowego 2018 roku, ale dla czterech maluchów to pierwszy dzień… ich życia. Na ostrowskiej porodówce Oliwier i Ignaś żegnali stary rok a Nikodem pierwszy przywitał rok 2018.

Na ostrowskiej porodówce właśnie chłopcy dominowali w końcu starego i w pierwszym dniu nowego roku. Nikodem to pierwsze dziecko, które w dowodzie będzie miało datę 1.01.2018. Tego samego dnia urodziło się jeszcze trzech kolegów, pierwszy z chłopców pojawił się na tym świecie po godz. 4.00, drugi po godz. 10.00, trzeci po godz. 11.00, a ostatni prawie o godz. 20.00. Wszystkim mamom, które urodziły dzieci w pierwszym dniu roku starosta ostrowski złożył gratulacje i przekazał upominki. Dwie mamy przyjechały do ostrowskiego szpitala z dalszych okolic: powiatu ostrzeszowskiego oraz krotoszyńskiego.

W minionym roku na ostrowskim Oddziale Ginekologiczno- Położniczym na świat przyszło blisko 2 tysiące dzieci. Ta część najmłodszych pacjentów, która wymaga dodatkowej, fachowej opieki przebywa pod na Oddziale Neonatologii, który od maja funkcjonuje już w nowych pomieszczeniach. Pracuje na nowym sprzęcie. m.in. inkubatorze ufundowanym w ubiegłym roku przez Fundację WOŚP i przekazanym osobiście przez Jurka Owsiaka wraz z żoną.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe