Ostrów: Gabinety z doposażeniem

  • 03.01.2018, 12:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Gabinety z doposażeniem
Już po raz drugi powiat ostrowski pozyskał środki na doposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich.

- W 2016 roku po raz pierwszy pozyskaliśmy środki na doposażenie szkolnych gabinetów, wówczas była to kwota 55 tys. zł z rezerwy oświatowej z Ministerstwa Edukacji. W bieżącym roku udało się pozyskać kwotę ponad 59 tys. zł tym razem od Wojewody Wielkopolskiego’’ – powiedział Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie.

W szkołach prowadzonych przez powiat ostrowski funkcjonuje 11 gabinetów. Każdy wzbogacił się więc o wyposażenie warte ok. 5,5 tys. zł.

Z tych środków kupiono m.in. ciśnieniomierze zegarowe z kompletem mankietów, szafki kartoteczne, stoliki zabiegowe, stetoskopy, szyny kramera, zestawy przeciwwstrząsowe,  tzw. tablice Ishihary - używane przez okulistów do sprawdzenia zdolności rozróżniania kolorów, siatki centylowe niezbędne do prawidłowego określania wagi u dziewcząt i chłopców, apteczki oraz różnorodne zestawy leków.

Niektóre urządzenia zastąpiły wiekowe i mocno zużyte wyposażenie, inne nowe pojawiło się w nich dzięki otrzymanej dotacji po raz pierwszy.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe