Ostrów: Nietrzeźwi za kierownicą zatrzymani

  • 29.12.2017, 14:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nietrzeźwi za kierownicą zatrzymani
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali kolejnych kierowców jadących po alkoholu. Na szczęście nie brakuje też osób, które w takich sytuacjach natychmiast reagują i o zauważonych przypadkach informują policję.

28 grudnia ok. godziny 15:45, policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Odolanów doszło do zdarzenia drogowego najprawdopodobniej z udziałem nietrzeźwego kierującego. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali kierującego oplem astrą i mężczyznę, który nie pozwolił na dalszą jazdę kierującemu. Policjanci ustalili, że kierujący oplem 44-latek dojeżdżając do ronda uderzył w barierę ochronną oddzielającą jezdnię od chodnika. Mężczyzna widząc to zdarzenie podszedł do kierującego i wyczuł od niego alkohol. W związku z tym zabrał kluczyki od pojazdu i powiadomił policjantów. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w organizmie 44-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia, ok. godziny 20:40 policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Renault Master, który jechał "pod prąd" ulicą Gimnazjalną, następnie zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w zaparkowany pojazd. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u 23- latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że nietrzeźwi użytkownicy dróg stanowią zagrożenie nie tylko dla swojego bezpieczeństwa, ale również innych użytkowników dróg, w tym również pieszych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe