Powiat Ostrowski: Podsumowanie Projektów Edukacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych

  • 29.12.2017, 10:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Podsumowanie Projektów Edukacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych
W sali gimnastycznej ZSE odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch projektów edukacyjnych: projektu „Europejskie staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego” oraz Projektu „Europejskie mobilności edukacyjne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”. Projekty skierowane były do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych uczących się w zawodzie technik logistyk i technik ekonomista.

Projekt szkolny „Europejskie staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego” realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Czas realizacji projektu to okres od 31.12.2015 do 30.12.2017 r. Łączna wartość Projektu to 484 394,30 zł. W ramach powyższego Projektu na staże zagraniczne wyjechało 60 uczniów ZSE: 32 osoby w zawodzie technik ekonomista do Wielkiej Brytanii, 16 osób w zawodzie technik logistyk do Niemiec i 12 osobowa grupa w zawodzie technik ekonomista również do Niemiec.

Drugim projektem, w którym Zespół Szkół Ekonomicznych brał udział to projekt realizowany przez Powiat Ostrowski pod nazwą: „Europejskie mobilności edukacyjne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”. W ramach tego projektu do Wielkiej Brytanii wyjechała 10 osobowa grupa uczniów z opiekunem. Przedstawiciele uczestników Projektu, uczniowie klas czwartych i trzecich podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu z w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Przedstawili prezentację z realizacji praktyk zawodowych odbytych za granicą. Uczniowie uczestniczący w stażu stwierdzili, iż wyjazd na praktyki zagraniczne poprawił ich umiejętności językowe, podniósł kompetencje zawodowe. Przede wszystkim jednak nastąpił wzrost poczucia własnej wartości, uczniowie poczuli się docenieni przez zagranicznych przedsiębiorców.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Beatę Matuszczak oraz przez Tomasza Sobczaka pracownika Wydziału Rozwoju Powiatu, a jednocześnie koordynatora Projektów, uczestnikom projektu certyfikatów i Europassów Mobilności. Całą uroczystość podsumowania projektów uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem dyrygent Pauli Pływaczyk oraz uczennic Patrycji Tyrały i Kasi Chałupnik, które zaprezentowały repertuar w języku angielskim.

Koordynator projektów, przedstawił zgromadzonym gościom podsumowanie działalności Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, w dziedzinie organizacji praktyk zawodowych dla swoich uczniów w Niemczech i Wielkiej Brytanii, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i Programu Erasmus+. W okresie 2014-2017, ze staży w Wielkiej Brytanii skorzystało 84 uczniów pod opieką 10 nauczycieli ZSE, ze staży w Niemczech skorzystało 60 uczniów pod opieką 7 opiekunów. Wspólna praca Dyrekcji i nauczycieli ZSE oraz pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Powiatu, umożliwiła pozyskanie na ten cel 1 183 778,11 zł. Należy tutaj podkreślić, że Zespół Szkół Ekonomicznych w roku 2018, będzie realizował kolejne staże zawodowe dla swoich 58 uczniów w Wielkiej Brytanii i Niemczech, w ramach projektu pn.: „Europejskie mobilności zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego” w ramach programu Erasmus+. Wartość projektu to 504 000,27 zł. Działalność ostrowskiego ekonomika, w wymiarze międzynarodowym w okresie 2014-2018, umożliwi doskonalenie zawodowe 202 uczniów w Wielkiej Brytanii i Niemczech za łączną kwotę 1 687 778 złotych.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe