Powiat Ostrowski: Podsumowanie konkursu na ozdobę choinkową

  • 25.12.2017, 10:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Podsumowanie konkursu na ozdobę choinkową
Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem "Ozdoba choinkowa" połączone z wręczeniem nagród odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch. W konkursie na wykonanie ozdoby choinkowej wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Była to już trzynasta edycja konkursu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. W tym roku na konkurs wpłynęło 206 prac. Przy ocenie prac świątecznych jurorzy brali pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Barbara Biernat (bibliotekarka filii w Wielowsi) i Janina Maciaszek (bibliotekarka filii w Strzyżewie) wybrała 33 najładniejsze ozdoby choinkowe. Były one oceniane w trzech kategoriach.

Laureaci w kategorii przedszkola i klasy O: Oskar Mrowiński, Kacper Szymczak (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Michał Bartoszek, Adam Spławski (Publiczne Przedszkole w Psarach), Krzysztof Kowalczyk, Wiktor Wilgocki (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Wiktor Mazurkiewicz, Oskar Plewa (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Amelia Błaszczyk, Gabriela Szmaj (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Masanowie), Wojciech Gołdyn, Magdalena Goździk (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Ołoboku), Hanna Wawrzyniak (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Anna Skupin, Antoni Warga (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii szkoły podstawowe kl. I-III: Nikola Klawińska (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Adam Banasiak, Weronika Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Hanna Mendera, Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Wiktoria Banaś (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Natalia Agata, Wojciech Armatys, Lena Mateusiak, Sandra Skrzypińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Mikołaj Szmaj, Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii szkoły podstawowe kl. IV-VI: Martyna Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Jakub Kois, Mikołaj Smug (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Maria Setecka (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Magdalena Małolepsza (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Paulina Nowak (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył zastępca wójta Ryszard Boduch, który na zakończenie spotkania gratulował dzieciom sukcesów plastycznych i złożył życzenia świąteczne. Warto dodać, że wszystkie własnoręcznie wykonane bombki będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece. Więcej zdjęć i film z rozstrzygnięcia konkursu można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe