Powiat Ostrowski: Wigilijne spotkanie w Ligocie

  • 22.12.2017, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wigilijne spotkanie w Ligocie
Jak co roku w grudniu mieszkańcy Ligoty spotkają się w sali wiejskiej, by w tym okresie świątecznym złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem przy wigilijnym stole.

Sołtys wsi Ligota Mariusz Kubiak razem z Wiesławą Poterek Przewodniczącą miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich powitali wszystkich tak licznie zgromadzonych w piątkowy wieczór 15 grudnia br. Najpierw uczestnicy spotkania obejrzeli przepiękne "Jasełka" przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ligocie pod kierunkiem Emilii Kliber i Justyny Wojtkowiak. Przepiękna dekoracja, muzyka i wspaniałe kreacje młodych artystów przeniosły widzów w okres Świąt Bożego Narodzenia. Po "Jasełkach" mieszkańcy i goście nie szczędzili braw i pochwał uczniom.

Nie zabrakło życzeń, które mieszkańcom składali organizatorzy oraz zaproszeni goście: burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, zastępca burmistrza Piotr Rokicki oraz radny Wojciech Kulas, radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak. Zgodnie z tradycją wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej kolacji. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zapełniły stoły tradycyjnymi wigilijnym potrawami.

- Ten świąteczny czas zawsze zbliża ludzi, dlatego tak chętnie organizujemy to grudniowe spotkanie opłatkowe, by budować coraz lepsze relacje wśród naszych mieszkańców - mówił Sołtys Mariusz Kubiak.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe