Kalisz: Jechała 108km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy.

  • 28.02.2017, 14:47
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Jechała 108km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy.
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 29-letniej mieszkanki powiatu poznańskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością ponad 108 km/h. To już kolejne prawo jazdy zatrzymane w tym roku przez funkcjonariuszy kaliskiej drogówki za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości.
Brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze drogówki, którzy podczas swoich codziennych służb niejednokrotnie przeprowadzają czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą przepisy. Jedno z ostatnich tego typu zdarzeń miało miejsce 27 lutego br. po godz: 11:00 w miejscowości Janków (gmina Żelazków). To tam patrolujący drogę policjanci zauważyli szybko jadące osobowe auto. Jak się później okazało kierująca Hyundaiem pomimo wjechania w wyraźnie oznakowany obszar zabudowany nie zwolniła. Mundurowi za pomocą wideorejestratora sprawdzili z jaką faktycznie prędkością poruszał się pojazd. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierująca miała na liczniku ponad 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do zaledwie 50 km/h. Sprawcą rażącego wykroczenia okazała się 29-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego. Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci o każdym tego typu przypadku, informują właściwego starostę. Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany podczas kontroli drogowej. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe