Ostrów: Rok pełen sukcesów ostrowskiej Mleczarni![WIDEO]

  • 19.12.2017, 11:33 (aktualizacja 19.12.2017, 14:02)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Rok pełen sukcesów ostrowskiej Mleczarni![WIDEO]
W poniedziałek, 11 grudnia, w Restauracji Mleczna Perła, odbyło coroczne przedświąteczne spotkanie aktywu spółdzielczego Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez przewodniczącego Rady Nadzworczej, Jerzego Kulasa oraz prezesa Zarządu Spółdzielni, Tomasza Bąka, który następnie w swojej przemowie, zapoznał zebranych z sytuacją gospodarczą spółdzielni w 2017 roku.
 
- To jest spotkanie podsumowujące ostatnie 11 miesięcy - mówi Tomasz Bąk, prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej. -  W tym roku cieszymy się z sukcesów i możemy się pochwalić, że nasza spółdzielnia jest w świetnej kondycji finansowej. Mamy kilka planów na przyszłość, które związane są z eksportem naszych produktów. Dolny śląsk, powiat ostrowski, wielkopolska i opolszczyzna, to nasze główne rynki zbytu. Obecnie sprzedajemy nasze produkty również do rejonów Europy Zachodniej m.in w Berlinie. 

Następnie zaproszeni goście, złożyli serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2018 roku dla Spółdzielni, wszystkich jej członków i pracowników, a także dla ich rodzin.

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska to firma z wieloletnią tradycją - przypomina Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Już za dwa lata, Spółdzielnia będzie obchodziła 130 lat istnienia. Wyrobiła już swoją markę i znalazła swoje miejsce na rynku polskim, jak również zagranicznym. W trakcie spotkania, mogliśmy usłyszeć o tym, że zdobywają rynki europejskie. Mają świetne kontakty, chociażby z Niemcami. Dla nas jest to promocja Ostrowa Wielkopolskiego. Świadczy to o dobrej jakości produktów, a to  nie jest dzisiaj bez znaczenia. 

Piotr Walkowski, prezes Wojewódzkiej Izby Rolniczej i Jan Walas, prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia Spółdzielni Mleczarskich,  przedstawili zebranym aktualne problemy nurtujące polskie rolnictwo i przetwórstwo mleka oraz zmiany, jakie zajdą w najbliższym czasie. Spotkanie zakończyło się współnym obiadem.

W uroczystości uczestniczyła również kadra kierownicza Spółdzielni oraz przedstawiciel załogi - przewodniczący NSZZ pracowników OSM, Witold Szwajkowski.
Ponadto zaproszenia do udziału w spotkaniu przyjęli również: Beata Klimek - prezydent miasta Ostrowa Wlkp, którą reprezentowała Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wlkp., Paweł Rajski starosta ostrowski, którego reprezentował Mirosław Rychlik,  sekretarz starostwa powiatowego oraz lek. wet. Dariusz Hyhs,  powiatowy lekarz weterynarii, którego reprezentowała lek. wet. Aleksandra Kempa.
 

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Farmer
Farmer 28.07.2019, 18:03
Osm Ostrów to banda złodziei skupowali mleka za pół darmo i nie potrafili utrzymać się na rynku kpina !!! Ile gospodarstw rolnych doprowadziliście do bankructwa ?!
rolas
rolas 24.07.2019, 20:59
Pięknie się prezentuje banda złodziei z Kulasem na czele ....
bolus lepkie lapki
bolus lepkie lapki 02.01.2019, 01:30
Wielki sukces prezesa tylko -200tys i kolega z ze wsi ma prace oby żyło się wesoło
Pracownik
Pracownik 19.10.2018, 18:49
Wielki sukces !!! Prezes wyleciał z Hukiem :-)

Pozostałe