Powiat Kaliski: Gminna Wieczerza Wigilijna

  • 19.12.2017, 11:05
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Gminna Wieczerza Wigilijna UG Opatówek
W świątecznie udekorowanej sali GOK w Opatówku spotkali się uczestnicy tradycyjnej Gminnej Wieczerzy Wigilijnej, która odbyła się pod patronatem Burmistrza Gminy Opatówek.

Wieczór rozpoczął się występem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku. Uczniowie, pod kierunkiem  Izabeli Bugajnej i  Anny Nowackiej, przygotowali jasełka. Wspólne dzielenie się opłatkiem - nieodłącznie związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniowych świąt - zapoczątkował ks. prałat Władysław Czamara, składając przy tym życzenia świąteczne obecnym na wieczerzy, ich rodzinom i wszystkim mieszkańcom gminy. 
Na stołach królowały polskie potrawy wigilijne, czyli karp pod różnymi postaciami, śledź w śmietanie z ziemniaczkami, czerwony barszcz z pasztecikami i krokietami, kasza z sosem grzybowym, pierogi z grzybami, kapusta z fasolką, kapusta z grzybami, makiełki, tradycyjny kompot z suszonych owoców, a do kawy podano wielki wybór ciast typowych dla Świąt Bożego Narodzenia. Potrawy wyglądały smakowicie i szybko znikały z półmisków i talerzy biesiadników, co cieszyło gospodarzy i było widocznym uznaniem dla kunsztu kulinarnego i podziękowaniem dla osób przygotowujących kolację. Wspólne biesiadowanie, rozmowy, składanie życzeń, wspominanie oraz śpiewanie kolęd trwało do późnego popołudnia.
Przy stołach zasiedli mieszkańcy gminy Opatówek oraz zaproszeni goście wśród, których byli m.in. Żaneta Lesicka-Stodolna, dyrektor biura posła Jana Dziedziczaka, Mieczysław Łuczak przewodniczący rady powiatu kaliskiego, Henryk Kurek radny powiatu kaliskiego, Paweł Bąkowski przewodniczący Rady Miejskiej gminy Opatówek, ks. prałat Władysław Czamara.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe