Ostrów: Wiklinowa oddana do ruchu

  • 19.12.2017, 10:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wiklinowa oddana do ruchu
Ulica Wiklinowa oddana do ruchu! To była jedna z największych pod względem finansowym i najtrudniejszych pod względem budowlanym inwestycji drogowych realizowanych w tym roku przez powiat ostrowski.

Ta długo wyczekiwana inwestycja oddana została do użytku 15 grudnia br.
- To zadanie które budziło bardzo dużo emocji, najpierw kiedy się rozpocznie, a następnie, kiedy pojawiły się maszyny budowlane, kiedy znajdzie swój finał. Mimo wielu przeszkód udało się tę inwestycję zakończyć. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali ten projekt na etapie przygotowywania, jak i samej realizacji – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.  

Inwestycja została zrealizowana także dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków budżetu państwa.
-  Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej to jest przede wszystkim wsparcie z budżetu wojewody wielkopolskiego inwestycji samorządowych czyli pokazanie dobrej współpracy administracji rządowej z samorządami, istotna jest poprawa bezpieczeństwa i warunków mieszkańców. Ta inwestycja była bardzo potrzebna, pokazuje też współpracę gmin. W skali województwa w tym roku wydaliśmy ok 64 miliony złotych na dofinansowanie dla 33 gmin i 18 powiatów i w tym jest właśnie powiat ostrowski - powiedziała obecna na uroczystości Marlena Maląg, Wicewojewoda Wielkopolski.

Ulica Wiklinowa pełni ważną role w układzie drogowym powiatu. Po remoncie powinna przejąć usprawnić znacznie ruchu dla pojazdów, które kierują się w stronę Odolanowa. Dotąd z racji kiepskiej nawierzchni kierowcy wybierali przejazd przez centrum miasta.

Całkowita wartość projektu wyniosła 2.910.485 zł, z czego wartość krajowego dofinansowania wyniosła: 1.450.752 zł. Zadanie zrealizował samorząd powiatu ostrowskiego, który przeznaczył na ten cel: 654.733 zł. Zadanie otrzymało także dofinansowane z budżetów samorządów: Gminy i Miasta Raszków w wysokości 595.000 zł oraz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kwocie: 210.000 zł.

Remont obejmował przebudowę drogi na długości ponad 2 km (2.095 m). Poszerzono istniejącą jezdnię bitumicznej do 6m na odcinku ulicy Wiklinowej oraz 5,5m na odc. ul. Wojska Polskiego w Radłowie oraz wzmocniono i odnowiono nawierzchnię na całym przebudowywanym odcinku. Na całej długi wybudowana została kanalizacja deszczowa. Powstała także ścieżka rowerowa, która połączyła odcinki dróg rowerowych na ul. Topolowej i w Radłowie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe