Ostrów: Dwa ,,Orliki” kilka dni później

  • 28.02.2017, 14:43 (aktualizacja 28.02.2017, 18:27)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dwa ,,Orliki” kilka dni później
Zgodnie z obowiązującym regulaminem, z ostrowskich „Orlików” korzystać można od 1 marca. Opady deszczu i śniegu oraz utrzymujące się długi czas ujemne temperatury spowodowały, że nawierzchnie boisk są nadal mokre, co uniemożliwia przeprowadzenie prac przygotowawczych do sezonu. – Liczymy, że brak opadów i wyższa temperatura pozwolą na ich wyschnięcie i przygotowanie do użytkowania. Chcemy otworzyć „Orliki” dla ostrowian od 6 marca br. – tłumaczy Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni. Spółka zarządza "Orlikami" mieszczącymi się na ulicy Brzoskwiniowej oraz na Kozim Borku.

Z ostrowskich "Orlików" korzystać można od 1 marca do 30 listopada. Bywało, że dzięki łagodnym zimom udawało się sportowe obiekty miejskie otwierać wcześniej. W tym roku jest jednak inaczej. By przeprowadzić wszelkie prace przygotowujące do sezonu potrzebnych jest kilka dni bez opadów. - Trzeba pamiętać, że jeszcze w miniony piątek padał deszcz. Przez bardzo długi czas odczuwalne były nocne przymrozki. To wszystko wpłynęło na nawierzchnie boisk, które nie nadają się obecnie do przeprowadzenia na nich jakichkolwiek prac przygotowawczych – tłumaczy Wojciech Białas. Po kilku cieplejszych dniach, po przeschnięciu nawierzchni, pracownicy spółki przystąpią do wykonania zabiegów. Poza oczyszczaniem i szczotkowaniem murawy, na obiektach należy wykonać również dekompresję granulatu oraz uzbrojenie toalet po okresie zimowym. - Jeśli obecna pogoda się utrzyma i nie będzie kolejnych opadów, otworzymy obiekty w najbliższy poniedziałek, 6 marca – dodaje prezes MZZ.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe