Ostrów: Powiększone zbiory Biblioteki pod Aniołem

  • 17.12.2017, 12:00 (aktualizacja 19.12.2017, 09:15)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Powiększone zbiory Biblioteki pod Aniołem
Od września tego roku biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 14 prowadzi zbiórkę książek, którym daruje „drugie życie” włączając je do swoich zbiorów, bądź przekazując na akcję „uwalniania książek” w Bibliotece pod Aniołem na ostrowskim Rynku. Do tej drugiej trafiło właśnie kilka kartonów książek powiększając jej kolekcję.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz znajomi uczniów, rodziców i nauczycieli bardzo licznie zaangażowali się w tę akcję. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory wierszyków, bajek i baśni dla najmłodszych czytelników – uczniów klas I – IV, a także wyselekcjonowała kilka kartonów książek dla Biblioteki pod Aniołem.

W minionym tygodniu, w atmosferze świątecznego jarmarku, uczniowie szkoły zostawili te literackie prezenty - od ostrowian dla ostrowian - w pomysłowo przystosowanych budkach telefonicznych na Rynku.
- Ponieważ zbiórka książek nadal trwa obiecujemy, że będziemy cyklicznie uzupełniać zbiory Biblioteki pod Aniołem. Przypominamy jednocześnie, że każdy zainteresowany może osobiście włączyć się w miejską akcję „uwalniania książek” – przekonują organizatorzy akcji.

- Bardzo się cieszę, że pomysł „chwycił” i że mieszkańcy korzystają z naszej literackiej propozycji. Nie stałoby się tak, gdyby nie osoby, które na bieżąco „uwalniają książki” przynosząc je do naszych budek. Wielkie dzięki! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.    

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe