Ostrów: Betlejemskie Światełko Pokoju

  • 17.12.2017, 09:24
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Betlejemskie Światełko Pokoju
Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na mszę św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Odbędzie się ona 17 grudnia (niedziela) o godz. 18.00 w ostrowskiej konkatedrze.

Historia tego światła zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "W Tobie jest światło". Rozpalajmy w innych światło, które jest w nas, by ludzie, którzy są zorientowani na światło, nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia; by nie ulegali nocy, ale mieli nadzieję na jutrzenkę; by nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra.

W niedzielę podczas mszy św. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane do ostrowskich parafii, skąd potem mieszkańcy będą mogli odbierać ogień, by na wigilijnym stole zapłonął ten sam płomień, który rozjaśnia grotę w Betlejem.

Będziemy wdzięczni, jeśli za swoim pośrednictwem zechcą Państwo przekazać tę wiadomość swoim odbiorcom, włączając się w sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe