Ostrów: Pakiety żywnościowe dla osób bezdomnych

  • 16.12.2017, 10:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pakiety żywnościowe dla osób bezdomnych
Podobnie jak w poprzednich latach, w okresie jesienno – zimowym, ostrowska straż miejska prowadzi działania wspierające na rzecz osób potrzebujących oraz bezdomnych. Funkcjonariusze, podczas wieczornych patroli miejsc, gdzie szukają schronienia takie osoby, będą im przekazywać pakiety żywnościowe.

W skład takiego pakietu wchodzi danie, które samo się podgrzewa oraz liofilizowany baton, który zachowuje większość witamin i wartości odżywczych zawartych w świeżych owocach. Strażnicy poinstruują, jak uruchomić puszkę, by potrawa się podgrzała.

Ostrowska Straż Miejska, w porozumieniu z Biurem Zarządzania Kryzysowego, zakupiła 100 sztuk pakietów żywnościowych, które zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących.
O tej porze roku, gdy w nocy temperatura gwałtownie spada, dla osób przebywających
w nieogrzewanych budynkach, tego typu posiłki, mogą okazać się naprawdę zbawienne. W godzinach wieczornych i nocnych, nie mają szans na ogrzanie się ciepłym posiłkiem.
- Trzeba podkreślić, że wśród bezdomnych, są też tacy, którzy nie chcą skorzystać z innych, proponowanych przez strażników form pomocy socjalnej. Narażając swoje zdrowie, a niekiedy nawet życie, wolą pozostać w pustostanie, szopie, czy altance. Dlatego wciąż szukamy alternatywnych,  akceptowalnych przez bezdomnych form pomocy, by wesprzeć ich w tym trudnym czasie. Stąd pomysł, by  zapewnić im chociaż ciepły posiłek – tłumaczy Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe