Powiat Kaliski: Warsztaty recytatorskie w kaliskim starostwie

  • 17.12.2017, 10:43
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Warsztaty recytatorskie w kaliskim starostwie Małgorzata Matysiak
W listopadzie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbywały się warsztaty recytatorskie dla nauczycieli i bibliotekarzy zatrudnionych w szkołach i bibliotekach na terenie powiatu kaliskiego. Organizatorem warsztatów była Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku pełniąca także zadania biblioteki powiatowej.

Biorący udział w warsztatach spotykali się przez cztery poniedziałki 6, 13, 20 i 27 listopada 2017 r. Podczas zajęć zrealizowano tematy z zakresu: metodyki pracy z zespołem recytatorskim i recytatorem, techniki i estetyki mowy, wyrazistości mowy scenicznej, doboru repertuaru, analizy literackiej i interpretacyjnej utworu oraz pozawerbalnych środków wypowiedzi.

Warsztaty prowadziła Maria Bednarczyk – Antczak pedagog z ponad 30-letnim doświadczeniem w organizowaniu i prowadzeniu warsztatów oraz szkoleń dla nauczycieli, dzieci i młodzieży. Była, wieloletnia pracownica Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Wieloletnia trenerka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu w zakresie edukacji teatralnej, zabawy w teatr, reżyserii spektakli  z dziećmi i recytacji. Autorka projektów, specjalistka i konsultantka z dziedziny teatru i recytacji. Twórczyni scenariuszy i reżyserka spektakli oraz koncertów. Prowadząca szkolenia z techniki i estetyki mowy, dla nauczycieli, konferansjerów i dziennikarzy. Juror ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych konkursów recytatorskich, teatralnych i przeglądów piosenki. Autorka projektów szkoleniowych i prowadząca warsztaty  art-terapeutyczne z zakresu teatru dla osób niepełnosprawnych oraz ich terapeutów. Trenerka cyklu szkoleń oraz konsultacji w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

            Impuls do zorganizowania warsztatów pojawił się po wieloletniej obserwacji zmagań recytatorskich i przebiegu konkursów powiatowych organizowanych przez bibliotekę w Opatówku. Cieszący się dużą popularnością konkurs recytatorski im. Stefana Gillera dał jurorom i organizatorom możliwość i przyjemność wysłuchania i nagradzania wielu utalentowanych uczniów, niemniej inicjatywa przekazania wiedzy dotyczącej warsztatu nauczającego recytacji wydała się być bardzo potrzebna.Info. Małgorzata Matysiak

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe