Kalisz: Preston w "Asnyku"!

  • 15.12.2017, 10:06
  • Patrycja Pera
Kalisz: Preston w "Asnyku"!
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka odwiedzili znakomici goście z Preston w Wielkiej Brytani.

Goście z miasta partnerskiego przyjechali do Kalisza 23 listopada, z okazji podsumowania roku Stefana Szolca-Rogozińskiego. Z młodzieżą spotkał się Brian Rollo, burmistrz Preston wraz z małżonką. Specjalnie na tę okazję w "Asnyku" przygotowano szczególny program artystyczny. Szkolny chór, prowadzony przez dra Krzysztofa Niegowskiego, zaprezentował swoje utwory. Zaśpiewała Michalina Parczyńska, natomiast Miłosz Bryła zaprezentował swoje własne utwory na pianino. Prezentację o placówce w języku angielskim przedstawiła Róża Niczyporuk, zastępczyni przewodniczącego szkoły.  O wrażeniach z pobytu w Preston Academy of English opowiadały Weronika Różańska oraz Natalia Glazer.
 Nie zabrakło uczniów z klasy profilowanej Lingua, z  rozszerzonym językiem angielskim, którzy zadawali pytania  burmistrzowi dotyczące polityki oraz ewentualnej wymiany młodzieży między miastami partnerskimi.
Wizytę zakończono akcentem sportowym. W zorganizowanym przez Marcina Paszyna meczu badmintona, zagrali najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie.Współorganizatorem spotkania z burmistrzem Preston, była radna Małgorzata Zarzycka.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe