Ostrów: Media i Komunikacja otrzymała certyfikat znaku "Zakup prospołeczny"! [WIDEO]

  • 15.12.2017, 15:10 (aktualizacja 19.12.2017, 14:03)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Media i Komunikacja otrzymała certyfikat znaku "Zakup prospołeczny"! [WIDEO]
W środę, 13 grudnia, w historycznym budynku Bazaru Poznańskiego odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano przedstawicieli ekonomii społecznej certyfikatem "Zakup prospołeczny". Spółka Media i Komunikacja znalazła miejsce w szlachetnym gronie!

To był szczególny dzień dla 13 przedsiębiorstw z całej Wielkopolski, podczas którego otrzymało certyfikaty znaku "Zakup prospołeczny". Wśród nich znalazła się Spółka Media i Komunikacja, współpracująca z tygodnikiem "Nasz Rynek". 
To już 7. edycja tej uroczystej gali, jest to wydarzenie na miarę województwa.  Znak "Zakup prospołeczny" ma za zadanie wyróżnić te podmioty ekonomii społecznej, których produkty i usługi cechuje najwyższa jakość. Znak ten jest wartością publiczną i z roku na rok staje się marką rozpoznawalną na terenie całej Polski. 
 Część oficjalną  otworzyła  Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

- Produkt prospołeczny jest bardzo ważny, ponieważ nie ma rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, nie ma rozwoju gospodarczego, jeżeli nie będziemy dostrzegać tych, którzy tego wsparcia potrzebują, ale nie w sposób rozdawienniczy, lecz w sposób aktywnego włączania ich w życie społeczne i gospodarcze naszego województwa - mówi Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. -  Dla firm, które otrzymują  certyfikat  ważniejsza jest ekonomia społeczna, wspieranie osób niepełnosprawnych, niż sam rachunek ekonomiczny. Nie ma silnej gospodarki i nie ma silnego państwa, bez wyrównywania szans dla wszystkich.

Cel jego istnienia jest bardzo prosty. Z jednej strony daje klientom szansę kupowania produktów i usług ekonomii społecznej, a tym samym dokonywania ważnych społecznych działań, ponieważ prospołeczne zakupy  pozwalają przy okazji codziennych wydatków podejmować decyzje na rzecz ludzi potrzebujących, walczących o samodzielność życiową  i zawodową. Z drugiej strony certyfikowane podmioty ekonomii społecznej muszą dbać o jakość i konkurencyjność.
 
- Nasza fundacja pomaga osobom niepełnosprawnym przede wszystkim systemowo - wyjaśnia Andrzej Markiewicz, prezes Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi. - Współpracujemy z warsztatami Terapii Zajęciowej, z zakładami aktywności zawodowej, gdzie udzielamy różnych porad oraz szkolimy kadrę. Przedsiębiorstwa, które otrzymały certyfikat znaku "Zakup prospołeczny", otrzymują  wsparcie w postaci porad marketingowych, w jaki sposób mogą korzystać z otrzymanego wyróżnienia, który przyznawany jest na rok.
"Zakup prospołeczny" funkcjonuje już w 14 województwach, w 13 z nich działają regionalne instytucje certyfikujące. W całej Polsce wyróżnionych tym znakiem jest już ok. 100 podmiotów ekonomii społecznej. 
Organizatorami wydarzenia gali są: Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
 

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe