Ostrów: Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej nr 9

  • 28.02.2017, 12:12
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej nr 9
Drzwi Otwarte, to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II. 24 lutego przedszkolacy, wraz ze swoimi rodzicami, mieli okazję odwiedzić szkołę wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach.
Goście zgromadzili się najpierw w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich przywitała Justyna Uciechowska - dyrektor SP9, która zaprezentowała bogatą ofertę szkoły i zachęciła do zapisów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/2018. Następnie wszyscy z uwagą obejrzeli występ teatralny przygotowany przez uczniów kl. Ia i IIIc wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Frąszczak i Marią Łuczak. Na scenie zaprezentował się także zespół taneczny składający się z uczniów klasy 3h, przygotowany przez Kamilę Szkudlarek. Po części oficjalnej nadszedł czas na spacer po szkole. Dzieci, początkowo z pewną nieśmiałością, przyglądały się kolejnym salom, w których czekali na nie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wspierani przez nauczycieli kl. IV-VI. W każdej z sal przygotowano mnóstwo atrakcji. Przedszkolacy mieli okazję wziąć udział między innymi w: warsztatach graficznych i kreatywnych, zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i tabletów, zabawach ruchowych z piłkami Edubal, czy zajęciach tanecznych. Dzieci bardzo szybko zaaklimatyzowały się w szkole i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach. Tego dnia goście mogli również odwiedzić bibliotekę oraz świetlicę. Rodzice mieli okazję porozmawiać przy filiżance kawy z dyrekcją szkoły. Mogli również skonsultować się z pedagogiem szkolnym, logopedą i pielęgniarką.       Każdy uczestnik Drzwi Otwartych otrzymał upominek, składający się mn.in. z egzemplarza gazetki "Szkolny Luz", płyty z filmem promującym szkołę i zakładki do książki. Uśmiechnięci przedszkolacy wychodzili ze szkoły z pamiątkowym balonikiem, który będzie przypominał o miłej wizycie w SP9.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe