Ostrów: Kolizja pojazdu konwojowego Służby Więziennej

  • 14.12.2017, 10:37 (aktualizacja 15.12.2017, 09:54)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolizja pojazdu konwojowego Służby Więziennej
Na szczęście tylko pozorowana. Wypadek „więźniarki” stał się scenariuszem ćwiczeń ochronnych zainicjowanych przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

W działaniach, obok funkcjonariuszy aresztu udział wzięli również funkcjonariusze policji i Państwowej Straży Pożarnej, pracownicy pogotowia ratunkowego i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w wyniku kolizji rany odnieśli funkcjonariusz konwoju oraz jeden z czterech transportowanych pojazdem osadzonych. O zaistniałym zdarzeniu dowódca konwoju powiadomił dowódcę zmiany. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Policji, a następnie Straży Pożarnej, którzy zabezpieczyli miejsce kolizji. Wezwano także zespół pogotowia ratunkowego. Poszkodowanym została udzielona pierwsza pomoc. Osadzeni, którzy nie odnieśli obrażeń zostali następnie konwojowani przez policję do ostrowskiego aresztu. Ponadto funkcjonariusze policji konwojowali do ostrowskiego szpitala karetkę z osadzonym, który ucierpiał w zdarzeniu.

Po zakończonych ćwiczeniach, dyrektor aresztu, kpt. Waldemar Zaremba,  podziękował służbom za zaangażowanie w ćwiczenia ochronne. Podkreślał także ich profesjonalne przygotowanie oraz umiejętność sprawnego współdziałania i szybkiej reakcji w zetknięciu z sytuacją kryzysową.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe