Powiat Ostrowski: Tytuł ,,Samorządowego Lidera Edukacji" po raz drugi

  • 14.12.2017, 10:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Tytuł ,,Samorządowego Lidera Edukacji" po raz drugi
W Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się gala finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw "Samorządowy Lider Edukacji".

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce po raz kolejny otrzymała certyfikat "Samorządowego Lidera Edukacji". Niespodzianką było wyróżnienie jej nagrodą "Lidera Bezpieczeństwa w Oświacie". Samorząd reprezentowali burmistrz Bożena Budzik oraz kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła.

Zgodnie z oceną kapituły Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce ponownie uzyskała certyfikat za szereg dodatkowych działań i inicjatyw podjętych w ramach prowadzonej przez siebie polityki oświatowej. Wśród najważniejszych wskazano: sprawowanie w szkołach opieki nad dziećmi w okresie ferii zimowych i wakacji, dobre wyposażenie szkół i przedszkoli oraz poziom wykwalifikowania kadry pedagogicznej, współpracę z uczelniami wyższymi, dostosowanie liczby miejsc w przedszkolach i szkołach do potrzeb demograficznych oraz potrzeb związanych z reformą oświaty, zapewnienie 450 uczniom bezpłatnej nauki pływania, jak również kontynuację wymian międzynarodowych uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z młodzieżą z Niemiec. Istotne okazało się także wybudowanie w ubiegłym roku gminnego żłobka ze środków pozyskanych w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch", a co za tym idzie zwiększenie liczby miejsc w żłobku do 42 maluchów. Kapituła podkreśliła, iż samorząd przeznacza znaczne środki na budowę lub modernizację oświatowej infrastruktury (w 2017 roku zaplanowano 26,6 mln zł na realizację polityki oświatowej, co stanowi 36% budżetu).


,,Pragniemy pogratulować Państwu sukcesów w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej, w tym nowatorskich pomysłów, twórczych rozwiązań, oryginalnych projektów, zaangażowania w sprawy uczniów i nauczycieli oraz wrażliwości na problemy społeczne w sferze edukacji, które w warunkach reformowania oświaty stają się szczególnie ważne. Czujemy się zaszczyceni, że do grona takich właśnie jednostek samorządu terytorialnego możemy zaliczyć Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce, przyznając certyfikat "Samorządowego Lidera Edukacji" - pisał w liście przewodnim sekretarz programu Przemysław Ruta.
DS

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe