Kalisz: Nielegalny tytoń i papierosy!

  • 14.12.2017, 09:36
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nielegalny tytoń i papierosy! KMP Kalisz
Niemal 4 tys. sztuk papierosów oraz blisko 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Kalisza. Na podstawie wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 16 tys. złotych.

Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, weszli do jednego z wcześniej wytypowanych punktów sprzedaży na targowisku. Podczas przeszukania sklepu, funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne towary. Łącznie u 39-letniej kobiety zabezpieczono blisko 4000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz niespełna 16 kg tytoniu. Na podstawie wyliczeń Izby Celnej ustalono, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga blisko 16 tys. złotych.

39-latka odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne akcje skierowane przeciwko procederowi nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe