Powiat Ostrowski: Dzwi Otwarte w ZSPCKU Przygodzicach

  • 28.02.2017, 11:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dzwi Otwarte w ZSPCKU Przygodzicach
Drzwi Otwarte w ZSPCKU Przygodzicach odbyły się od 24 do 25 lutego br. Kolejny raz adresowano imprezę dla gimnazjalistów oraz ich rodziców z powiatu ostrowskiego oraz ościennych, a także z sąsiednich województw.
Na nadchodzący rok szkolny Przygodzice zaproponowały uczniom następujące kierunki kształcenia: liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym i zarządzania kryzysowego, klasa ochroniarska - sztuki walki oraz technikum rolnicze, agrobiznesu, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - nowość! W zasadniczej szkole zawodowej oferowane są zawody: rolnik oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Podczas tegorocznych Drzwi Otwartych, goście mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach przygotowanych w ramach projektu edukacyjnego "Rozwijanie pasji i zainteresowań". Po raz kolejny przeprowadzono różnorodne warsztaty z zakresu wszystkich przedmiotów oraz zajęcia artystyczne, z których słynna jest Przygodzicka szkoła. Odbyły się zajęcia historyczne, ekologiczne, laboratoryjne z chemii, fizyki, a nawet z musztry wojskowej. Przygotowano także stoisko wojskowe, wystawę historyczną, ekspozycję pojazdów militarnych oraz prezentację maszyn i urządzeń rolniczych. Drzwi Otwarte urozmaiciły również gry i łamigłówki matematyczne oraz zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Szczególną atrakcją okazał się turniej gier komputerowych. Gimnazjalistom zainteresowanym zdobywaniem konkretnej profesji umożliwiono skorzystanie z doradztwa zawodowego, gdzie mogli zapoznać się m.in. ze szczegółami rekrutacji, przebiegiem nauki. Dodatkowo, dla chętnych, zorganizowano pokazy technik kryminalistycznych oraz interwencji policyjnej, zajęcia z samoobrony i daktyloskopii, a także sprawdzian dla bystrego oka w strzelnicy szkolnej. Organizatorzy Drzwi Otwartych zadbali również o rozrywkę i słodki poczęstunek.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe