Kalisz: SKS po kalisku. Podsumowanie programu

  • 14.12.2017, 08:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: SKS po kalisku. Podsumowanie programu
Ponad 200 uczestników, dzieci i młodzież z kaliskich placówek oświatowych, wzięło udział w imprezie podsumowującej realizację ministerialnego programu "Szkolny Klub Sportowy".

"Szkolny Klub Sportowy” to program realizowany w Polsce w 2017 roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Skierowany jest do dzieci i młodzieży nie uczących się na co dzień
w klasach sportowych i nie biorących udziału w zajęciach klubowych, czy specjalistycznych. Przystąpił do niego również Kalisz, a konkretnie ponad 250 uczniów z kaliskich szkół.

W miniony poniedziałek, w hali Arena odbyło się uroczyste podsumowanie programu
z udziałem reprezentacji uczestniczących w nim placówek: szkól podstawowych nr 7, 8, 9, 10, 17, 18 i 24, gimnazjów nr 3, 4, 7, 9 i 10, a także szkół ponadgimnazjalnych: II LO, III LO, IV LO, ZSE, ZSP nr 2. Gośćmi specjalnymi imprezy były kaliskie siatkarki oraz Patrycja Skoczylas, lekkoatleta UKS 12 Kalisz, reprezentantka Polski w skoku wzwyż.

Na parkiecie kaliskiej Areny, sportowo i rekreacyjnie rywalizowało blisko 200 uczestników. Wśród konkurencji znalazły się m.in. sztafety zadaniowe uwzględniające elementy piłki siatkowej i piłki ręcznej, a więc dyscyplin które w Kaliszu są ostatnio bardzo popularne z uwagi na wyniki sportowe osiągane przez zawodniczki i zawodników Energa MKS Kalisz.

- Naszym zamiarem było przede wszystkim stworzenie młodzieży warunków do rywalizacji sportowej, w której nie ma przegranych. W imprezie licznie uczestniczyli opiekunowie SKS – ów - ponad 30 nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zadbali o to, aby zawody miały atrakcyjną formę i odbyły się w miłej, wesołej atmosferze, potwierdzając tym samym gotowość do kontynuacji zajęć w ramach programu SKS w roku przyszłym - mówi Mirosław Dębowski, przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego, współorganizator akcji.

Organizatorami wydarzenia były: Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska w Poznaniu, Kaliski Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu.


 

Tekst: Karina Zachara, fot. Andrzej Kurzyński


 


 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe