Ostrów: Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

  • 13.12.2017, 12:42
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku
Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych kompetencji. Okazją po temu w minionym tygodniu były warsztaty z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych przeprowadzone w Gdańsku przez Katarzynę Stryjek z Polskiego Centrum Mediacji.

Wyjazd i pobyt uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim sfinansowany został ze środków promocyjnych starostwa powiatowego. Żądna wiedzy i pełna zapału ostrowska młodzież przez dwa dni - 7 i 8 grudnia 2017 roku  - uczestniczyła w  wielogodzinnych warsztatach.

Młodzież usystematyzowała swoją wiedzę na temat konfliktów, a potem twórczo uczyła się, jak je pomóc rozwiązywać właśnie poprzez mediowanie, czyli pośredniczenie między stronami. Najważniejsze pojęcia mediacji: godność, szacunek, rozmowa, porozumienie stać się teraz muszą hasłami, w które nie tylko należy uwierzyć, ale także starać się ponieść dalej. Owoce warsztatów dojrzewać będą w następnych tygodniach i miesiącach.

Każdy uczestnik warsztatów wracał zadowolony i mimo ze całonocna podróż zakończyła się o 5 rano, wszyscy z równym humorem zapewniali, że to jeszcze nie koniec ich mediatorskiej zaprawy. Następne szkolenia i spotkania z kolejnymi adeptami sztuki mediacji będą się odbywały już na terenie powiatu ostrowskiego, który stawia na młodzież, a młodzież pokładanego w niej zaufania stara się nie zawieść.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe