Powiat Ostrowski: Uroczystości św. Ambrożego

  • 13.12.2017, 09:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uroczystości św. Ambrożego
,,Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy" - ta oto starotestamentowa myśl przyświecała uroczystości św. Ambrożego zorganizowanej przez Zarząd Koła Pszczelarzy w Skalmierzycach.

Rozpoczęła ją msza św. w kościele w Biskupicach Ołobocznych sprawowana przez ks. Damiana Marynowskiego oraz ks. kan. Sławomira Nowaka, który w kazaniu nawiązał do działalności patrona - św. Ambroży pyta się nas o wiarę. Pyta się, czy Ty dobrze wykonujesz swoje powołanie, codzienną pracę, tak jak wykonują codzienną pracę pszczoły.
 
Dalsza część uroczystości odbyła się w Skalmierzycach. Był to czas na podsumowanie działalności stowarzyszenia, wręczenie legitymacji oraz podziękowań. Szczególne wyrazy uznania skierowano dla zasłużonego pszczelarza oraz wieloletniego prezesa Józefa Pietraszka. Specjalny dyplom wręczył mu obecny prezes Jerzy Kowalski, który nie szczędził dla poprzednika słów uznania. Ważnym elementem obchodów były także składane życzenia.
- Jestem niezmiernie rad, że mogę uczestniczyć w święcie patrona pszczelarzy - św. Ambrożego i być w gronie ludzi pełnych pasji, zaangażowania i miłości w hodowli tych małych stworzonek, które mozolnie pracując czynią tyle dobra dla środowiska naturalnego. Gratuluję Wam, szanowni Państwo pszczelarze, sukcesów w rozwoju swoich pasiek oraz odwagi, wszak kontakt z pszczołami takiej często wymaga - powiedział Zdzisław Mielczarek, sekretarz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, który w imieniu burmistrz Bożeny Budzik oraz radnych Andrzeja Bugaja i Grzegorza Wojciechowskiego złożył życzenia świąteczno-noworoczne.

Spośród zaproszonych gości głos zabrał także Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, który podkreślił jak ważną rolę pszczelarstwo odgrywało w jego rodzinie
- Trzymam kciuki za środowisko pszczelarzy, bo zdaję sobie sprawę, jakie znaczenie ma miód dla zdrowia i przyrody. Życzę, aby jak najwięcej młodych ludzi z pasją podchodziło do pszczelarstwa, chociaż wiem, ile w tym pędzącym świecie potrzeba czasu i pasji na to, aby fascynować się pszczołami - mówił poseł.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe