Ostrów: Inwestycja dla ostrowskich rodzin

  • 12.12.2017, 10:50 (aktualizacja 14.12.2017, 09:11)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Inwestycja dla ostrowskich rodzin
Był to niezmiernie ważny dzień dla wielu ostrowskich rodzin. 11 grudnia oficjalnie otwarto zmodernizowany, nowoczesny oddział Żłobka Miejskiego przy ulicy Waryńskiego.

W nowym oddziale przy ul. Waryńskiego stworzono maluchom fantastyczne warunki, by rozstanie z rodzicami było jak najmniej bolesne. Inwestycja kosztowała blisko 1,4 mln zł, z czego ponad 600 tys., zł to dofinansowanie z rządowego programu "Maluch +". To już kolejna miejska prorodzinna inwestycja wykonana przy udziale pozyskanych środków zewnętrznych.

Prace budowlane w żłobku przeprowadziła firma PHU KC Kinga Czysta. Obejmowały one m.in. roboty rozbiórkowe, wykonanie stolarki drzwiowej, tynkowanie, malowanie, kładzenie posadzek i okładzin ceramicznych, wykonanie łazienek i zaplecza kuchennego. Wykonano tu również prace elektryczne oraz sanitarne. A wszystko po to, aby dostosować zmodernizowany obiekt do obowiązujących norm i przepisów oraz stworzyć jak najlepsze warunki dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W budynku wykonano także nową instalację centralnego ogrzewania. Adaptacja obejmowała parter, gdzie powstały 3 nowe sale zabaw i 3 sypialnie dla maluchów. Wyposażenie pomieszczeń dostosowano do wieku dzieci, wzrostu, ale przede wszystkim do wymogów bezpieczeństwa. Co istotne, wszystkie urządzenia, zabawki i sprzęty posiadają niezbędne atesty.

Bezpośrednio przy opiece nad dziećmi w miejskim żłobku pracuje w tej chwili 31 opiekunów, w tym trzy pielęgniarki i dwie położne.
- Nowy oddział żłobka to namacalny przykład kolejnej inwestycji na rzecz ostrowskich rodzin. Obok funkcjonującego w Ostrowie miejskiego becikowego, bezpłatnego pobytu dla dzieci w miejskich przedszkolach, nowego przedszkola i rozbudowanego żłobka przy ul. Jankowskiego, to następny element poprawy warunków życia w naszym mieście dla młodych rodzin i zachęta do wiązania swojej przyszłości z Ostrowem – przekonuje prezydent Beata Klimek.

Podczas oficjalnego otwarcia niewątpliwą atrakcją była prezentacja warunków, w jakich ostrowskie dzieci przebywały w 1977 roku. Jedna z sal stylizowana została na żłobek z tego okresu. Sprzęt medyczny, stare zdjęcia, pielęgniarki zajmujące się dziećmi, to wszystko pokazało, jak przez lata zmieniły się realia w tego typu placówkach. W tej ostrowskiej zdecydowanie na korzyść.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe