Kalisz: Potrącenie pieszego na pasach

  • 12.12.2017, 09:56 (aktualizacja 12.12.2017, 10:11)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Potrącenie pieszego na pasach KMP Kalisz
Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem prawo jazdy stracił 30-letni kierowca Hyundaia, który wjechał na oznakowane przejście i potrącił przechodzącego przez pasy pieszego. 54-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do kaliskiego szpitala. Okoliczności wypadku są szczegółowo wyjaśniane.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 grudnia, w godzinach porannych. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu wynika, że 30-letni kierujący pojazdem marki Hyundai , jadąc ulicą Budowlanych w kierunku skrzyżowania z ulicą Polną, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 54-letniego mężczyznę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. W wyniku zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do kaliskiego szpitala. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Konsekwencją tego zdarzenia było zatrzymanie prawa jazdy kierowcy Hyundaia za umyślne naruszenie przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób.

Apelujemy do kierowców, aby w rejonach przejść dla pieszych, zachowali szczególną ostrożność. Pojawienie się pieszego na pasach, nie powinno być zaskoczeniem dla kierującego. Ponadto kierowca powinien pamiętać, że mokra nawierzchnia drogi uniemożliwi mu skuteczne zatrzymanie pojazdu przed pieszym, a gdy dodatkowo prędkość jazdy będzie niedostosowana do panujących warunków atmosferycznych, zdecydowanie wydłuży to drogę hamowania samochodu.

Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe