Ostrów: Przegląd talentów w I LO

  • 12.12.2017, 09:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Przegląd talentów w I LO
Wieczór, 7 grudnia 2017 roku, na pewno zostanie na długo w pamięci nie tylko uczestników, ale i zaproszonych gości, przybyłych licznie do auli I LO w Ostrowie Wielkopolskim. Nic dziwnego, gdyż na Pierwszym Przeglądzie Talentów I LO pt. „Ta nasza młodość” „pięknie młodzi ludzie – do tego utalentowani” stanęli na scenie, aby recytować wiersze licealnych poetów, śpiewać, tańczyć i grać.

Zgromadzona w auli, wypełnionej do ostatniego miejsca, publiczność miała przyjemność posłuchać piosenek w wykonaniu: Konrada Białego z klasy 2c, Karoliny Nadobnej z klasy 1b, Małgorzaty Talar z klasy 2a, Aleksandry Zatylnej i Aleksandry Pasikowskiej z klasy 2f, Marty Płomińskiej z klasy 1b oraz Agnieszki Urbaniak z klasy 1c, Anny Pogorzelskiej z klasy3f, Nikoli Bieleckiej z klasy 1b i Hanny Świtały klasy 1d, Agnieszki Kiecki z klasy 1b, przy gościnnym udziale Agaty Wnuk z III LO.

Piękną odmianą były profesjonalne układy taneczne w wykonaniu: Marty Maj oraz Zuzanny Garbaciak z klasy 3d Zuzanny Ibron i Karoliny Trzeciak z klasy 2d, Joanny Chmielarz z klasy 2c, Zuzanny Kwiecień klasy1b, Julii Baraniak z klasy 2f, Julii Pacyny z klasy3c, Małgorzaty Talar z klasy2a i Filipa Konarkowskiego z klasy3b przy gościnnym udziale Wiktorii Jurek i Nikoli Tomaszewskiej z III LO, Julii Makowskiej i Kamili Rybickiej z ZSU, Mikołaja Nieruchalskiego z IV LO oraz Dominiki Nieruchalskiej.

Wszystko akustycznie uzupełniła gra na instrumentach w wykonaniu: Marii Sołtysiak z klasy 2a, Anny Pogorzelskiej z klasy 3f, Adama Słocińskiego z klasy 3c, Agaty Kieliby, Julii Wietrzyńskiej i Aleksandry Wiśniewskiej z klasy 2d.

Koncert został wzbogacony o wiersze licealnych poetów: Marty Bohonos z klasy 3d, Zuzanny Janickiej z klasy 1b, Jakuba Palczewskiego z klasy 1c oraz Aleksandry Zatylnej z klasy 2f w interpretacji Kornelii Kopy z klasy 2a i Mateusza Szamanka z klasy1e. Mocnym akcentem na powitanie był występ zespołu rockowego w składzie: Julia Pacyna, Kacper Szkudlarek i Aleksander Gynter z klasy 3c.

Uczniowie I Liceum przy wsparciu nauczycieli: Teresy Duczmal, Olgi Janickiej i Grażyny Niemand ofiarowali tego wieczoru próbki swoje talentu publiczności, wśród której znaleźli się również ich najbliżsi i znajomi. Szczególnym jednak darem było wspólne bycie z sobą, spędzenie tego czasu w gronie ludzi, - „bo najważniejszy jest człowiek.”

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe