Ostrów: Międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II

  • 09.12.2017, 12:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II
,,Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro". Te mądre słowa Ojca Świętego Jana Pawła II mogą stanowić przesłanie kolejnej, dwunastej już edycji konkursu wiedzy o życiu i pontyfikacie papieża Polaka, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9.

Adresatami corocznych zmagań konkursowych - mających na celu integrację dzieci wokół nauczania papieskiego, promowanie chrześcijańskich wartości oraz rozwijanie zainteresowań inspirowanych działaniami Karola Wojtyły - są czwartoklasiści z ostrowskich szkół. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II przeprowadzany jest w dwóch odrębnych etapach: szkolnym, przeznaczonym dla czwartoklasistów z SP 9 oraz międzyszkolnym, którego uczestnikami są uczniowie ostrowskich szkół podstawowych, wyrażający wolę udziału we współzawodnictwie. W miniony poniedziałek dwadzieścioro czworo czwartoklasistów ostrowskiej dziewiątki sprawdziło swą wiedzę o patronie, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu międzyszkolnego, w którym w ostatnim dniu listopada udział wzięli przedstawiciele szkół podstawowych nr: 1, 2, 4, 5, 7, 11, 13, Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek i Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej.

Od lat uznaniem uczestników cieszy się interaktywna formuła konkursu, polegająca na tym, że dzieci odpowiadają na pytania korzystając z tablicy interaktywnej i pilotów do testów, przy użyciu których muszą się zmierzyć z zagadnieniami związanymi z dzieciństwem, młodością, drogą kapłańską i pontyfikatem słowiańskiego papieża. Laureatami XII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II zostali: Wiktoria Kocińska - I miejsce, Michał Barański - II miejsce, Maria Michałowska - Rzeźnik - III miejsce. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Marcie Mrowińskiej i Piotrowi Perzowi. Z kolei w XII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II najobszerniejszą wiedzą wykazali się: uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 - Agata Grobelna oraz przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek - Igor Mierzejewski - II miejsce i Maria Pietrzak - III miejsce.

Ciekawym komponentem czwartkowego spotkania była prelekcja ks. Łukasza Zawidzkiego poświęcona relikwiom świętego Charbela i pielgrzymce, jaką ksiądz Łukasz odbył do Libanu. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć oryginalny relikwiarz, spróbować tradycyjnych specjałów kuchni libańskiej i poznać najciekawsze miejsca regionu stanowiącego bramę prowadzącą z Europy do Azji.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe w postaci pięknych albumów o Janie Pawle II, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9, które wspólnie z dyrektorem placówki Justyną Uciechowską wręczyli: Karolina Winiecka - asystentka senatora RP Łukasza Mikołajczyka, Krystyna Pichet - kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim i Hubert Kłopocki - przewodniczący Rady Rodziców ostrowskiej dziewiątki. Miłą niespodzianką okazały się także słodkie upominki przygotowane przez senatora Łukasza Mikołajczyka dla wszystkich uczestników konkursu.
   

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe