Ostrów: V Igrzyska Wiedzy i Umiejętności w III LO

  • 09.12.2017, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: V Igrzyska Wiedzy i Umiejętności w III LO
Po raz piąty w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Igrzyska Wiedzy i Umiejętności. Z tej okazji III LO gościło w swoich murach ponad 170 gimnazjalistów z 18 szkół powiatu ostrowskiego i nie tylko.

Jak co roku impreza ta zorganizowana została 6 grudnia. W wieloprzedmiotowych zmaganiach gimnazjaliści sprawdzili swe siły w konkursach: matematycznym, lingwistycznym, biologiczno-chemicznym. Nie zabrakło również rywalizacji sportowej GimFitness, zaś pływacy walczyli o Puchar Dyrektora III LO.

Nowością tegorocznych igrzysk był multimedialny konkurs na prezentację pod hasłem „Powiat Ostrowski – tu chcę zostać”. Tradycyjnie wyłoniony został Omnibus Igrzysk Wiedzy i Umiejętności, uczeń który wykazał się szeroką wiedzą interdyscyplinarną z różnych dziedzin, nawiązującą do tegorocznego hasła szkoły „Kochać i wymagać”.

Czas oczekiwania na wyniki umilił gościom występ chóru szkolnego oraz solistów instrumentalistów. Gimnazjaliści mieli także możliwość zwiedzenia szkoły w towarzystwie starszych kolegów-licealistów. Goszczący w szkole nauczyciele wzięli udział w warsztatach poświęconych mediacjom rówieśniczym.

W organizację tego ogólnoszkolnego projektu zaangażowali się wszyscy nauczyciele III LO, zaś koordynatorem całości była Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak. Igrzyska odbywały się pod honorowym patronatem starosty powiatu ostrowskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe