Kalisz: "Dzień Odblasków"

  • 08.12.2017, 13:01 (aktualizacja 11.12.2017, 09:40)
  • Patrycja Pera
Kalisz: "Dzień Odblasków" KMP Kalisz
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu 6 grudnia, przeprowadzili całodzienne działania profilaktyczne pn. „ Dzień Odblasków”. Miały one na celu zachęcić jak największą liczbę niechronionych użytkowników ruchu drogowego, do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale także w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach drogi.

Działania rozpoczęły się od wczesnych godzin rannych i trwały, aż do zmroku. Ponieważ piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, dlatego też działania prowadzone są cyklicznie celem zmniejszenia liczby potrąceń.

O tym, że odblaski w znaczący sposób podnoszą bezpieczeństwo niechronionym użytkownikom ruchu drogowego, nikogo nie trzeba przekonywać. Analizy wskazują bowiem, że w okresie jesienno-zimowym kierowca widzi pieszego ubranego w ciemne kolory dopiero kilkanaście metrów wcześniej. Dzięki nawet małemu elementowi odbijającemu światło osoba idąca poboczem drogi jest dostrzegana z odległości kilkuset metrów. Daje to kierowcy dużo więcej czasu na prawidłową reakcję.

Należy podkreślić, że zgodnie z nowelizacją Prawa o Ruchu Drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

W trakcie działań policjanci w rejonach przejść dla pieszych rozdawali uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe