Powiat Kaliski: Spotkanie wigilijne w Chełmcach

  • 08.12.2017, 10:37
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Spotkanie wigilijne w Chełmcach KGW Chełmce
W sobotę, 2 grudnia, w Domu Strażaka OSP w Chełmcach odbyła się kolacja wigilijna, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP w Chełmcach.

Ponad 200 mieszkańców Chełmc i Wolicy a także zaproszonych gości wzięło udział w spotkaniu, podczas którego z koncertem wystąpiła orkiestra dęta OSP Chełmce pod batutą Wojciecha  Olejnika. W spotkaniu Powiat Kaliski reprezentowali starosta powiatu kaliskiego Krzysztof Nosal, wicestarosta powiatu kaliskiego Jan Adam Kłysz, przewodniczący rady powiatu kaliskiego Mieczysław Łuczak, oraz radny Krzysztof Dziedzic.

W pierwszej części koncertu orkiestra zagrała utwory popularne, a następnie kolędy do których przygotowano komentarz o ich historii oraz najpiękniejsze wiersze świąteczne.

Po występie ksiądz Jerzy Salamon proboszcz z Parafii Chełmce poświęcił opłatki, którymi przełamali się wszyscy obecni. W świątecznej atmosferze uczestnicy przystąpili do degustacji tradycyjnych potraw związanych z kolacją wigilijną. 

W miłej i rodzinnej atmosferze goście oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przy OSP i członkowie OSP w Chełmcach spędzili sobotni wieczór.  W zorganizowaniu kolacji wigilijnej pomogli: burmistrz gminy Opatówek, przewodniczący rady powiatu kaliskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku, Ewa i Henryk Suchorzewscy, Małgorzata i Andrzej Brodziak, Elżbieta Sowa, Dorota Poniatowska, Stefania Owczarek, Monika i Tomasz Nawroccy oraz firma Nestle. KGW Chełmce

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe