Ostrów: Dobroć, radość, satysfakcja

  • 08.12.2017, 09:49 (aktualizacja 11.12.2017, 09:40)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dobroć, radość, satysfakcja
W Szkole Podstawowej nr 1 uroczyście obchodzono ,,Międzynarodowy Dzień Wolontariusza". Honorowy patronat nad obchodami tego święta objęła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

Obchody były wspaniałą okazją do tego, by pokazać, jak wielką rolę odgrywa działalność osób zaangażowanych na rzecz innych oraz ofiarna postawa działaczy - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ośrodków zajmujących się działalnością charytatywną, wolontariusze oraz przedstawiciele Szkolnych Kół Wolontariatu z opiekunami i rodzicami. Swoją obecnością zaszczycili uczestników spotkania znamienici goście: wiceprezydent Ewa Matecka i pełnomocnik prezydenta do spraw organizacji pozarządowych, Lidia Sobócka.

Uroczystość stanowiła też doskonały moment dla samych wolontariuszy. Mogli pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcić do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku i bacznie przyglądają się ich pracy, wykonywanej bezinteresownie, z potrzeby serca, pochłaniającej energię i czas. Działalność społeczna wolontariuszy przynosi też wiele dobrego im samym: rozwija wrażliwość, pogłębia empatię i życzliwość do  drugiego człowieka. Dlatego we wszystkich ostrowskich szkołach propagowane są idee wolontariatu. Dzięki prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania mogli zobaczyć efekty działań ostrowskich Szkolnych Kół Wolontariatu we współpracy z Fundacjami i Stowarzyszeniami, zaangażowanie w akcje charytatywne, efekty zbiórek różnych produktów, a także przyjrzeć się organizacji warsztatów tematycznych.
   
Wrażeniami z misyjnego pobytu w Rwandzie podzieliła się Anna Klupś. W prezentacji pokazała, z jakimi trudnościami i z jakim niedostatkiem borykają się mieszkańcy Afryki, a także jak wielką bolączką jest dla nich brak dostępu do nowoczesnej opieki medycznej i środków transportu osób chorych. Przedstawione warunki życiowe tych ludzi wzruszyły niejedno serce.
Uroczystość była także okazją do podsumowania Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na ,,Hasło promujące ideę Wolontariatu". Zwycięzcy otrzymali nagrody i  pamiątkowe dyplomy. Spotkanie upłynęło w ciepłej i serdecznej atmosferze, miejmy nadzieję, że umocni ono charyzmę dobroczyńców oraz zaowocuje powiększeniem grona altruistów. Nad przebiegiem Międzyszkolnych Obchodów "Międzynarodowego Dnia Wolontariusza" czuwały: Katarzyna Milewska, Karolina Boguta, Izabela Maroszek, Beata Raczak-Sobczak  i Ewa Kowalska.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe