Kalisz: Blisko 260 drzew zostało posadzonych

  • 06.12.2017, 12:58 (aktualizacja 08.12.2017, 09:57)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Blisko 260 drzew zostało posadzonych Jacek Kołata
W listopadzie, Urząd Miejski w Kaliszu, reprezentowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, przeprowadził nasadzenia 257 drzew na terenie miasta. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom oraz młodzieży z kaliskich szkół, którzy aktywnie włączyli się w proekologiczne działania.

Młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” posadziła 5 buków pospolitych, 6 klonów jawor, 14 klonów polnych, 6 dębów szypułkowych, 6 kasztanowców pospolitych i 3 brzozy brodawkowate przy ul. Wodnej. Uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych dokonali nasadzeń 45 sztuk lip drobnolistnych przy Trasie Bursztynowej. Dzieci z Zespołu Szkół nr 9 pomagały w tworzeniu zadrzewionego skweru przed Halą Arena. Tam posadzono 16 klonów pospolitych, 16 klonów jawor i 10 dębów szypułkowych. Posadzenie 14 klonów zwyczajnych, 3 brzóz brodawkowatych i 2 wierzb na terenie Zielonych Płuc Kalisza sprawiło ogromną radość dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Nasadzenia przeprowadzane w ramach akcji „Zielony Kalisz” mają w swoich założeniach służyć ochronie drzew oraz popularyzować ich znaczenie w biosferze. Ich celem jest także podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na ziemi. Organizatorzy pragną zainspirować dzieci, młodzież, nauczycieli i wszystkich uczestników do podejmowania lokalnych działań proekologicznych związanych z sadzeniem i ochroną drzewostanu.  Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Kaliszu

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe