Ostrów: Mistrzowskie osiągnięcia ostrowskich policjantów

  • 07.12.2017, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Mistrzowskie osiągnięcia ostrowskich policjantów
Ostrowscy policjanci, którzy na co dzień realizują obowiązki służbowe na rzecz bezpieczeństwa, odnoszą sportowe sukcesy w brazylijskim Jiu-Jitsu. Zaangażowanie i ciężka praca skutkuje mistrzowskimi tytułami.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim: st. sierż. Karol Jankowiak, post. Natalia Augustyniak, to policjanci z pasją sportową. Funkcjonariusze odnoszą sportowe sukcesy w brazylijskim Jiu-Jitsu.

St. sierż. Karol Jankowiak od 5 lat pełni służbę w wydziale prewencji. Od dziecka interesowały go sporty walki. Pierwszą dyscypliną z jaką miał do czynienia to kickboxing, jednak przez kilka kontuzji musiał na pewien czas zrezygnować ze sportów walki. Po powrocie do sportu, zaczął trening BJJ czyli brazylijskiego Jiu-Jitsu.
- Początki były bardzo ciężkie, a spowodowane było to faktem, iż ta dyscyplina charakteryzuję się zakazem uderzania, a jej założeniem jest sprowadzenie przeciwnika do parteru skontrolowaniu go i zmuszeniu do poddania poprzez stosowanie dźwigni i duszeń - mówi. - Obecnie praca włożona na macie pozwala mi stosować środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej w sposób skuteczniejszy”.

Sportowe osiągnięcia policjanta to:
* III miejsce na XIII Mistrzostwa Polski 2017r, kat, mężczyźni purpurowe pasy GI -76 kg
* I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, mężczyźni  purpurowe pasy GI -73 kg
* II miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, mężczyźni purpurowe pasy  NO GI -73 kg
* III miejsce na I European Championship Brazilian Jiu-Jitsu CBJJP 2015r. Kat, mężczyźni niebieskie pasy - 76kg
* II miejsce OCTOPUS CUP Brazylian Jiu- Jitsu Łódź 2015 kat. mężczyźni niebieskie pasy -76 kg
* III miejsce na XIII Puchar Polski Konin 2015 kat. Waga -76kg
* VII Polish Memorial Helio Gracie w Opalenicy 2015 kategoria wagowa -76kg
2 grudnia tego roku st. sierż. Jankowiak wziął udział w I Mistrzostwach Służb Mundurowych i osiągnął kolejne sukcesy: II miejsce w brazylijskim Jiu-Jitsu NO GI, IV miejsce w brazylijskim Jiu-Jitsu GI.

Post. Natalia Augustyniak na co dzień pełni służbę w wydziale prewencji ostrowskiej komendy. Po pracy zakłada GI (kimono) i czas wolny spędza na macie, gdzie doskonali techniki walki. Policjantka trenuje w klubie Pretorian w Koźminie, a swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w marcu 2014 roku i po 12 miesiącach determinacji i ciężkiej pracy postanowiła wziąć udział w mistrzostwach Polski. Post. Augustyniak po stoczeniu kilku walk zajęła I miejsce, tym samym zdobywając w 2015 roku tytuł mistrzyni Polski w brazylijskim Jiu-jitsu.

Post. Natalia Augustyniak służbę w policji pełni od roku. Na swoim koncie ma wiele sportowych sukcesów m.in.: I miejsce na mistrzostwach Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu w 2015 r, I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017 r. 2 grudnia tego roku post. Augustyniak wzięła udział w I Mistrzostwach Służb Mundurowych i osiągnęła kolejne sukcesy: II miejsce w brazylijskim Jiu-Jitsu NO GI, III miejsce w brazylijskim Jiu-Jitsu GI.
- Myślałam że będzie to dla mnie sposób na zabicie nudy, nowe doświadczenie ale z biegiem czasu Jiu-Jitsu stało się dla mnie pasją której oddaje całe serce. Głównym założeniem Brazilian Jiu-Jitsu jest jak najszybsze sprowadzenie przeciwnika do parteru skontrolowanie go i zmuszenie do poddania, poprzez wiele różnorodnych technik BJJ jest sportem który im dłużej się trenuje coraz bardziej uzależnia. W chwili obecnej mata jest dla mnie drugim domem - mówi post. Natalia Augustyniak.

Obecnie policjantka posiada niebieski pas, i uczestniczy w różnego rodzaju seminariach. Sportowe osiągnięcia policjantki to:
* I miejsce na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu 2015r. kobiety białe pasy -54kg
* I miejsce na I European Championship Brazilian Jiu-Jitsu CBJJP 2015r. Kat, kobiety białe pasy -53.5kg
* II miejsce VI mistrzostwa Polski NO GI 2016r. kat, kobiety niebieskie pasy -51.5kg
* II miejsce OCTOPUS CUP Brazylian Jiu- Jitsu Łódź 2016 kat. kobiety niebieskie pasy -53,5 kg
* III miejsce na XIII Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kat. kobiety białe niebieskie pasy -53,5 kg
* I miejsce XIV Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu Konin 2016r, kat kobiety niebieskie pasy -53,5kg
* II miejsce na Octopus CUP IV w Brazylian Jiu-Jitsu Łódź 2017r kat. kobiety niebieskie pasy -53,5kg
* I miejsce na VII Puchar Polski NO GI Luboń 2017r. kat. kobiety niebieskie pasy -51,5 kg
* I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, kobiety białe niebieskie pasy GI -63,5 kg
* I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, kobiety białe niebieskie pasy NO GI -53,5 kg

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe