Powiat Ostrowski: Wigilia członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Sieroszewicach

  • 06.12.2017, 12:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wigilia członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Sieroszewicach
4 grudnia 2017 roku, zorganizowano wigilię dla członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice.

Spotkanie odbyło się na probostwie w parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. Ks. Paweł Guździoł złożył wszystkim życzenia. - Narodzenie Jezusa Chrystusa to wielka tajemnica Bożej miłości i ważne, aby tę Bożą miłość umieć docenić, a zarazem przeżyć ją we właściwy sposób. Właściwe przeżycie miłości Pana Boga to kochanie drugiego człowieka. Takie przesłanie tych świąt Bożego Narodzenia jest bardzo ważne - mówił proboszcz parafii w Rososzycy.

Zebranych powitał prezes KBS Sieroszewice Krzysztof Portasiak, który na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzył dużo ciepła rodzinnego, a w Nowym Roku 2018 spełnienia marzeń. Wyjawił, że jego marzeniem jest budowa strzelnicy w Sieroszewicach. Życzenia zebranym złożył także wójt Czesław Berkowski. Po przełamaniu się opłatkiem członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice zasiedli do stołu zastawionego słodyczami i owocami. Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń. Order Zasługi Krzyż Oficerski otrzymał Jerzy Kasprzak. Dokonano także intronizacji Króla Żniwnego AD 2017, którym został Roman Pułkownik. Prezes KBS Krzysztof Portasiak przedstawił nowego członka bractwa Jakuba Krysiaka, który będzie pełnił funkcję strzelmistrza.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe