Kalisz: Świadomy i odpowiedzialny kierowca

  • 06.12.2017, 10:23
  • Patrycja Pera
Kalisz: Świadomy i odpowiedzialny kierowca KMP Kalisz
Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu, którego głównym celem było uświadomienie uczniom, jak ważną rzeczą jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz jak wielkim zagrożeniem na drogach są młodzi niedoświadczeni kierowcy, którzy często przeceniają swoje umiejętności.

Policjantka Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przypomniała podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz znaki i sygnały wydawane przez funkcjonariusza kierującego ruchem, z uwagi na to, że nawet doświadczeni kierowcy widząc policjanta na skrzyżowaniu często nie wiedzą jak się zachować.

Szczególną uwagę zwróciła na szybką i brawurową jazdę, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz używanie telefonów komórkowych podczas jazdy. Podkreśliła, że oprócz kierowców są również inni uczestnicy ruchu drogowego, tacy jak piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy motocykliści, którzy zdani są sami na siebie i na ostrożność kierowców, ponieważ nie mają tzw. „pancerza” w postaci samochodu - o czym często zapominają kierowcy.

Przestrzegała również młodzież przez skutkami i konsekwencjami jazdy pod wpływem alkoholu czy też środków odurzających. Uczulała, że będąc świadkiem sytuacji, w której osoba nietrzeźwa chce usiąść za kierownicę należy ją bezwzględnie odwieść od tego.

Uczestnicy spotkania mięli również okazję przymierzyć alkogoogle symulujące sposób widzenia osoby nietrzeźwej. KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe