Kalisz: 100 tys. zł za wskazanie sprawcy! Rutkowski bada sprawę!

  • 06.12.2017, 09:18
  • Patrycja Pera
Kalisz: 100 tys. zł za wskazanie sprawcy! Rutkowski bada sprawę!
Krzysztof Rutkowski po raz drugi spotkał się z dziennikarzami w sprawie brutalnego napadu w Kaliszu. Pojawiły się nowe informacje.

Do 100 tys. zł wzrosła nagroda dla osoby, która wskaże sprawców napadu. Ekipa Patrolu Rutkowskiego, działa w Kaliszu już od ponad tygodnia. Sprawa dotyczy napadu z 11 października, w którym uczestniczyło czterech mężczyzn. Wtargnęli na posesję i zaatakowali znajdującą się w domu kobietę, a później wracającego do domu jej męża. 


Jak twierdzi Rutkowski, bandyci ukradli  dwa kilogramy złota, drogocenne kamienie, biżuterię i  90 tys. zł, których wartość szacowana jest na milion złotych.
W trakcie spotkania z dziennikarzami, Rutkowski połączył się z poszkodowaną, która jest wieloletnią przyjaciółką detektywa, a sam nie ukrywa, że pomaga jako przyjaciel.

- Z panem Krzysztofem znam się od wielu lat i pomaga mi jako kolega, jako przyjaciel - mówiła przez telefon poszkodowana. -   Chciałam podziękować za całe zaangażowanie i dziękuję również mediom, które uczestniczą cały czas w tym zamieszaniu wokół tej sprawy, za udostępnianie wszelkich informacji, za ich publikowanie.  

Jak przyznaje  Rutkowski, do sprawy podszedł bardzo ambicjonalnie i nie spocznie dopóki bandyci nie znajdą się w więzieniu. 
- Dzięki mediom zgłaszają się do nas osoby wskazujące tych, którzy mogli brać udział w tym napadzie. Nie będziecie spali spokojnie, dopóki nie traficie wszyscy za kraty! Ja do tego doprowadzę, tak jak doprowadziłem do wielu zatrzymań w tym kraju! - zapewniał Krzysztof Rutkowski.

Znany detektyw nie jest zadowolony z poczynań kaliskiej policji i uważa, że działają zbyt ospale. Dlatego postanowił, że każde kolejne informacje, będzie przekazywał do Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim nie potwierdza wartości skradzionych przedmiotów. Powołuje się na zeznania pokrzywdzonych i informuje, że ilość skradzionego złota było znacznie mniej, a gotówki prawie 10 tys. zł. Dziennikarze zapytali Rutkowskiego, jak ustosunkuje się do słów Prokuratury.
- Nie będę odnosić się do komunikatu Prokuratury. Oto certyfikat skradzionego pierścionka z brylantem wartego 25 tysięcy zł - mówił detektyw.
Rutkowski zapewnia, że zna nazwiska bandytów, jednak cały czas czeka na dodatkowe informacje, które  pomogłyby w tej sprawie. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe