Ostrów: ,,Jedz i żyj zdrowiej''

  • 05.12.2017, 12:13
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ,,Jedz i żyj zdrowiej''
W Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II został podsumowany projekt ,,Jedz i żyj zdrowiej" realizowany przez stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi" i dofinansowany przez gminę miasto Ostrów Wielkopolski. Beneficjentami byli uczniowie klas IV ostrowskich szkół podstawowych.

Projekt ,,Jedz i żyj zdrowiej" zakładał powiązanie edukacji prozdrowotnej z działaniem praktycznym: spotkania z dietetykiem, warsztaty kulinarne, warsztaty redakcyjne, degustacja zdrowej żywności oraz ruch na świeżym powietrzu. Te działania pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć sens zdrowego stylu życia oraz przekonać uczniów, że zdrowie mamy tylko jedno i to od nas zależy, jakie mamy samopoczucie, a co za tym idzie, również nasze życie.

W czasie ostatniego spotkania przedstawiciele ostrowskich szkół mogli sprawdzić zdobyte wiadomości. Z podanych produktów żywnościowych uczniowie przygotowali zdrowe kanapki. Trudność polegała na tym, że musieli wybierać z bogato zastawionego stołu, na którym znalazły się nie tylko zdrowe produkty. Uczestnicy, wspierani przez specjalistkę do spraw żywienia, doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, po czym z wielkim apetytem skonsumowali swoje "dzieła".

Uczniowie wykazali się dużą pracowitością, gdy podczas zajęć z dietetykiem - Moniką Lesiak - przygotowali piramidy zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. W ten sposób wykazali się ogromną wiedzą. Układanie puzzli, tematycznie związanych z piramidami zdrowia, nie sprawiło żadnych problemów czy kłopotów. Okazało się świetną zabawą, która uczy i utrwala to co już wiemy.

Podsumowania dokonała Maria Gryczka - koordynator projektu. Ciepłe słowa do uczestników skierowała Ewa Matecka - zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Gościem była także asystentka senatora RP Łukasza Mikołajczyka - Karolinę Winiecką oraz prezesa stowarzyszenia "Ludzie dla ludzi" Teresa Larek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe