Ostrów: Wokół sztuki z Czesławem Wosiem

  • 05.12.2017, 08:30 (aktualizacja 06.12.2017, 10:02)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wokół sztuki z Czesławem Wosiem
Czesław Woś – plastyk doskonale znany w Ostrowie – spotkał się z publicznością w Młodzieżowym Domu Kultury. Podczas spotkania opowiedział o swojej twórczości i pokazał swoje prace.

Czesława Wosia w Ostrowie przedstawiać nie trzeba. To doskonale znany plastyk – autor m.in. grafik, obrazów, rysunków, ilustracji, ekslibrisów, a także wieloletni nauczyciel. Zdobywca wielu nagród, wyróżnień, nagrodzony miejskim tytułem Filar Kultury, zdobywca – wraz z żoną – tytułu Ostrowianin Rok. Twórca – także wraz z żoną – Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ex Librisu. W tym roku obchodzi 40-lecie twórczości artystycznej.

Z publicznością – tą dorosłą, która doskonale zna jego prace, i także z tą najmłodszą – spotkał się ostatnio w Młodzieżowym Domu Kultury. W Galerii „Pędzelek” pokazał swoje prace i opowiedział nie tylko o poruszanych tematach, ale także o technikach graficznych jak linoryt czy akwaforta, w których się specjalizuje. To prace czasochłonne, wymagające nie tylko ciekawego pomysłu, ale także dużej cierpliwości podczas realizacji. Nie ma w nich miejsca na pomyłki. Czesław Woś pokazał też swoje prace pogrupowane w cykle – jak m.in. przyroda, architektura, muzyka, historia, prace sakralne. Mówił także o specyfice tworzonych przez siebie ekslibrisów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe