Kalisz: Jagiellończyk to więcej, niż nauczanie!

  • 04.12.2017, 10:54 (aktualizacja 04.12.2017, 11:01)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Jagiellończyk to więcej, niż nauczanie! 4xPSP Jagiellończyk, 8x MK
Brak dzwonków, szeroki wachlarz możliwości rozwoju, samodzielne myślenie i elastyczność oraz profesjonalna kadra pedagogiczna, to Prywatna Szkoła Podstawowa Jagiellończyk, która łączy polski sposób nauczania z europejskim systemem. 

Jagiellończyk to Prywatna Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Kaliszu, dla dzieci w wieku od pięciu do czternastu lat. Gwarantuje europejskie standardy nauczania, jednocześnie zapewniając edukację na najwyższym poziomie. Dużą uwagę zwracają na indywidualne podejście oraz kształtowanie osobowości młodego człowieka.
- Na co dzień stosujemy opisowy system nauczania - przyznaje Agnieszka Orlicz-Błońska, założycielka szkoły. - Uczymy dzieci przez zabawę. Wprowadziliśmy elementy oceniania kształtującego, który pomaga zrozumieć osiągnięcia uczniów oraz wskazuje nad czym trzeba popracować. 
Dzieci do Jagiellończyka nie noszą ciężkich plecaków, których noszenie jest przyczyną skoliozy, coraz częściej występującej wśród dzieci. Wszystkie przybory, książki i zeszyty zapewniane są przez szkołę,  zaaprobowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 
W szkole nie zadaje się również prac domowych. Praca zorganizowana jest w taki sposób, aby uczniowie jak najwięcej wykonali podczas zajęć. Wyjątkiem są prace weekendowe, które mają motywować rodziców do monitorowania postępów dzieci.
- Zapewniamy również zajęcia pozalekcyjne - dodaje Agnieszka Orlicz-Błońska. - Dzieci mogą uczyć się grać na gitarze, tańczyć, szyć na maszynie, uczyć się języka chińskiego oraz obserwować kosmos i wiele więcej.
Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, którzy dzielą się swoją pasją razem z uczniami. Ponadto oferta zajęć pozalekcyjnych zmienia się co roku, aby zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju dzieci.
Sale lekcyjne dzielą się na dwie części: kącik swobodnej nauki  z dużym dywanem i wygodnymi siedziskami oraz tradycyjną  z przystosowanymi do wzrostu dzieci stolikami i krzesełkami oraz tablicą multimedialną lub rzutnikiem
W Jagiellończyku nie wykładają "suchej" wiedzy, lecz aktywnie ją zdobywają. W ubiegłym roku kadra stworzyła projekt "Szkoła Teatru". Polegał na realizacji spektaklu teatralnego, w który zaangażowana była cała społeczność szkoły. Uczniowie samodzielnie przygotowywali scenariusz, kostiumy, materiały marketingowe. W realizacji projektu wziął udział również Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, dzięki któremu sztuka została wystawiona na Dużej Scenie.
Na terenie Kalisza działa od 3 lat, ale od października br. jej siedziba zmieniła się. Zajęcia odbywają się przy ul. Skalmierzyckiej 2a, obok Parku Przyjaźni.  Kadra pedagogiczna składa się z 30 osób, a zajęcia odbywają się codziennie od 8.30 do 15.15.
W szkole został przeprowadzony generalny remont, który sprawił, że udało się stworzyć kolorowy, inspirujący do nauki i zabawy świat dziecka. Na zadane pytanie dzieciom, czy lubią uczyć się w szkole, wszystkie chórem odpowiedziały, że tak.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe