Powiat Kaliski: Pożar magazynu w Beznatce!

  • 04.12.2017, 10:42
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Pożar magazynu w Beznatce! asp. Szymon Zieliński
W czwartek, 30 listopada 2017 r. około godz. 13.45 wybuchł pożaru w miejscowości Beznatka (gm. Ceków Kolonia). Przybyli na miejsce strażacy zastali palące się tekturowe wytłaczanki do jajek w pomieszczeniu magazynowym.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie roty strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych weszły z liniami gaśniczymi do wnętrza budynku i podały prądy wody i piany w natarciu na palące się wytłaczanki. Z racji dużej ilości nagromadzenia materiału palnego w środku magazynu i duże zadymienie, przystąpiono do rozbiórki części ściany, w celu stworzenia ujścia dla gazów pożarowych. Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do wyciągania materiału palnego z budynku i dogaszania go na zewnątrz. Konieczność pracy w aparatach wszystkich ratowników, spowodowała konieczność zadysponowania kontenera z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim ze sprzętem ochrony dróg oddechowych. Prace strażaków trwały aż do wyciągnięcia całego materiału palnego i oddymienia budynku. W akcji, która trwała ponad 6 godzin wzięło udział 44 strażaków: 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 5 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin Ceków Kolonia i Żelazków. Opracował: st. kpt. Radosław Marek

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe